Штипјанец купувал со фалсификувани евра

5 копии

Во последно време зачестени се кривичните дела – измами при купопродажба на патнички моторни возила. Четириесет и двегодишен маж од Дебар е новата жртва на ...
| | веќе видена | слични

Четириесет и двегодишен маж од Дебар вчера во прилепската полициска станица пријавил дека во Прилеп бил измамен од лице кое се претставило како Ф.С. од Скопје. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
2 копии

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека се зачестени кривичните дела измами при купопродажба на патнички моторни возила на територијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во очекување на потписот на указот на Законот за попис од претседателот на државата Стево Пендаровски, лидерите на владејачките партии пред јавноста ја ...
сите 439 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 157 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 115 | | | веќе видена

Додека се прават некои новини во можностите за пензионирање, а и други се во најава, пензискиот фонд годината ја почнува со буџет во кој вкупните расходи се ...
сите 126 | | | веќе видена

Првите антиковид вакцини од „Фајзер“ од директно склучениот договор со овој производител се очекуваат во земјава во средината на февруари. Се чека прецизирање ...
сите 386 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штипјанец купувал со фалсификувани евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: