Дер Лајен: ЕУ обезбеди 2 милијарди вакцини против Ковид-19, вакцини ќе има и за граѓаните од Западен Балкан

Европската унија обезбеди две милијарди дози вакцини против коронавирусот на Модерна. Претседателката на Европската комисија соопшти дека вакцини ќе има и за ...
| | веќе видена | слични

Рускиот воен експерт Јуриј Кнутов учествувал на прес-конференцијата на медија групата "Патриот" на тема "Кој и зошто ги напаѓа границите на Русија". Експертот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Рускиот министер за одбрана, Сергеј Шојгу, денеска ја оцени за „нагласено детска“ изјавата на неговата германска колешка, Анегрет Крамп-Каренбауер, дека „со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Руски воен авион Сухои 27 над Црно Море вчера пресретна американски извидувачки авион РЦ-135, соопшти рускиот Национален одбранбен контролен центар. Според ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, вчера ја напушти Белата куќа давајќи ветување на американскиот народ во кое кажа „ние ќе се вратиме“. Но, тој ...
сите 193 | | | веќе видена

Собранието денeска во рамки на продолжението на 29. седница со 62 гласа „за“, без „воздржани“ и без „против“ го донесе Законот за попис на населението, ...
сите 133 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и потпретседателот на партијата Александар Николоски, денеска во Загреб имаа средба со премиерот на Република ...
сите 225 | | | веќе видена

Сопственик на угостителски објект во Дебар заработи кривина пријава поради постоење основано сомнение за сторено казниво дело „непостапување според здравствени ...
сите 305 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дер Лајен: ЕУ обезбеди 2 милијарди вакцини против Ковид-19, вакцини ќе има и за граѓаните од Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: