Се расчистува терен за новата Ковид болница во Велес, монтирањето ќе трае една недела

Во тек се засилени работи за уредување на земјиштето каде што ќе биде поставена монтажната ковид болница во Велес. Таа ќе се наоѓа до хелиодромот на Градската ...
| | веќе видена | слични

На Градскиот стадион „Зоран Паунов” во Велес во тек се градежни активности на уредување на Источната трибина, која е наменета за стоење на домашна публика. ...
| | веќе видена | слични

Работите ги изведува Градежната фирма „Делта пром" во соработка со Општина Велес,  со фининасиска подршка на Агенцијата за млади и спорт. Како што информираат ...
| | веќе видена | слични

Општина Дојран треба да заработи околу 300. 000 евра откако продаде 14 парцели за изградба на викендички во населбите Калдрма и Карач, кои се наоѓаат ме ѓ у ...
| | веќе видена | слични

Останато

Обвинетиот Сашо Мијалков во “Таргет-Тврдина”, не се следи со видео и аудио надзор како што определи Кривичниот суд, туку издржува куќен притвор со физичко ...
сите 569 | | | веќе видена

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 653 | | | веќе видена

Со оваа динамика на лажење на министерот за здравство, Венко Филипче, едно е јасно – граѓаните тешко дека ќе видат вакцина наскоро, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку ...
сите 355 | | | веќе видена

Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, на прес-конференција денеска во Ѓорче Петров рече дека за една недела се собрани над 80.000 потписи против ...
сите 157 | | | веќе видена

За помалку од два месеци поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков ќе мора да излезе од притвор од затворот во Шутка. Ова му го овозможува Законот за кривична ...
сите 278 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се расчистува терен за новата Ковид болница во Велес, монтирањето ќе трае една недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: