Шахпаска: Изедначувањето на боледувањето поради Ковид-19 во јавниот и приватниот сектор е правично за сите вработени


За боледување поради КОВИД-19 вработените и во јавниот и во приватниот сектор ќе добиваат 70 проценти од платата за отсуство до седум дена, 80 проценти за ...
| | веќе видена | слични

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска информираше дека опаѓа бројот на новозаразени вработени во градинките. Во моментов има само ...
| | веќе видена | слични

Фондацијата за образовни и културни иницијативи „Чекор по чекор“ во соработка со Здружението за промоција и развој на инклузивно општество „Инклузива“ и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ученичкиот Дом во Куманово е целосно реконструиран и се подобрени условите за живот и учење на сто и дваесет ученици. Домот, кој целосно е прилагоден за ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска оствари средба со директорите на детските градинки, на која се разговараше за предизвиците ...
| | веќе видена | слични

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска на состанок со директорите на детските градинки, на која се разговарало за предизвиците со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска се сретна со претставниците од Здружението за промоција и развој на инклузивно општество ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на проектот Домот целосно се прилагоди за учениците со лесна физичка попреченост и се направија пет апартмани за средношколци - со лесна физичка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонската репрезентација денеска го одигра првиот натпревар од втората фаза на Светското првенство во ракомет против репрезентацијата на Словенија. Нашата ...
сите 182 | | | веќе видена

Љупчо Пренџов, пратеник од ГРОМ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ говореше за вакцината против КОВИД-19 и потенцираше дека срамота е што ние ...
сите 59 | | | веќе видена

Поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „непостапување по здравствени прописи за време на епидемија“, полициски службеници вчера извршиле ...
сите 258 | | | веќе видена

Од Софија стигнуваат пораки во кој случај тие би можеле да го тргнат ветото за преговорите на земјава со Европската Унија. Потпретседателката на Бугарија, ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шахпаска: Изедначувањето на боледувањето поради Ковид-19 во јавниот и приватниот сектор е правично за сите вработени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: