Добро утро, браќа Бугари!


Што и да одлучиле во бугарската влада - блокада, вето, одложување на преговорите со ЕУ, големата штета е направена. Денешната нивна победа за догледно време ќе ...
| | веќе видена | слични

Блокадата на Бугарија за Македонија за почеток на преговорите за членство со ЕУ не е заради претстојните избори, ниту пак промената на власта ќе значи нешто ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Француската Република Емануел Макрон за списанието Le Grand Continent даде интервју кое ви го пренесуваме во два дела. Le Grand Continent го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на денот, на 26 ноември, Државниот инспекторат за транспорт соопшти дека пропаднал обидот да се влезе во канцелариите на туристичката компанија „Беса ...
сите 581 | | | веќе видена

Љуљзим Сулејмани , српскиот државјанин кој неодамна беше повреден во тешка сообраќајна несреќа во Бугарија, во која загинаа 46 лица, вчера пристигна во Србија ...
сите 611 | | | веќе видена

Градот Скопје и неколку скопски општини ќе донираат парични средства за семејствата кои загубија свои членови во кобната автобуска несреќа во Бугарија. Од ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Добро утро, браќа Бугари!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: