Милевски: Сензорните соби се важни за психофизичкиот развој на децата од Источниот плански регион

Преку набавка на опрема и градење на „сензорни соби“ во мулти-сензорни простории во основното училиште „Малина Попиванова“ во Кочани, градинката „Астибо“ во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во градинка се носат деца и тоа на денот кога им е закажан тест за коронавирусот. Со вакви несовесни родители сè почесто се судираат вработените во градинките. ...
| | веќе видена | слични

Почнаа подготовките за поставување на модуларната болница за пациентите со коронавирус во кругот на штипската Клиничка болница. Вршителот на должност ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изградба на скејт парк за екстремни спортови со седум елементи, а воедно уредување и на велосипедски патеки во Кавадарци во рамки на Вардарскиот плански регион ...
| | веќе видена | слични

Матични лекари им препишуваат антибиотици на пациентите со симптоми на Ковид-19 без ниту еднаш да ги прегледаат, матурантите ќе можат да изберат проектна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 356 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

„Лошите економски политики на владата предводена од СДСМ и премиерот во заминување, Зоран Заев ги донесоа граѓаните до се поголема сиромаштија. Освен за ...
сите 467 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милевски: Сензорните соби се важни за психофизичкиот развој на децата од Источниот плански регион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: