ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од Филипче по вчерашниот рекорд од 870 новозаразени


„Македонија со Венко Филипче на чело на здравство руши негативни рекорди. Бројката од 870 заболени за само еден ден е директно негова вина. Филипче преспа цело ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Црн ден за Македонија. 24 починати од #COVID само за еден ден. Министре Филипче, ова не е само бројка. Ова се човечки судбини, загубени вредни луѓе, семејни ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска преку објава на Фејсбук побара под итно да се ослободат од работа хронично болни во јавниот и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата на Заев и СДСМ не вложи ниту денар во здравството во државата. Заев и Филипче создадоа невиден хаос во здравствениот систем. Власта наместо да реагира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски упати јавен повик до Заев и Филипче да донесат одлука за хронично болните и лицата со над 60 години да бидат ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски повторно ги повика премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче да донесат одлука за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ од Охрид Лидија Петкоска му порача на министерот за здравство Венко Филипче дека е редно време да си замине. Петкоска смета дека ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Македонија со Филипче и Заев бележи црни рекорди. Последните биланси се 913 новозаразени и 24 мртви. Дури Филипче смислува хумористични видеа за социјални ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Прогласувањето на кризната состојба не значи дека граѓаните ќе гледаат зголемен број полицајци или војници по улиците заради спроведување на мерките, туку ...
сите 262 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 272 | | | веќе видена

Функционерите од владејачката СДСМ, кои држат и водечки државни позиции, застанаа во одбрана на нивниот лидер Зоран Заев, откако вчера попранешниот претседател ...
сите 79 | | | веќе видена

Светот на спортот е во тага по згаснувањето на животот на еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Армандо Марадона. Аргентинецот почина пред два ...
сите 253 | | | веќе видена

Да не заборавиме што се случувало во минатото, но да си простиме за да одиме напред, историјата да ја оставиме на историчарите, а иднината е во наши раце, ...
сите 130 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп ќе ја напушти Белата куќа доколку Изборниот колеџ потврди дека Џо Бајден победил на изборите. Инаугурацијата на 46 ...
сите 340 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски четири години е цел на црна пропаганда од станата на власта. Тој објаснува дека причината е јасна бидејќи со него ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од Филипче по вчерашниот рекорд од 870 новозаразени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: