Средба Битиќи-Дукс : Да се искористат унгарските искуства за пристапувањето кон ЕУ

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, оствари средба со ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Русија е подготвена да соработува во областа на вакцинацијата против ковид 19 и во рамките на Советот на Европа. Никакви политички размислувања или економски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За време на оваа средба двајцата соговорници разговараа за важната и конструктивна улога на Република Северна Македонија во унапредувањето на односите меѓу ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во рамките на Заедничкото претседателство на Република Македонија и Република Бугарија со Берлинскиот процес, утре во Софија ќе биде одржан состанок на ...
| | веќе видена | слични

Советот на Европа продолжува да ја поддржува акедонија особено во контекст на подготовките за преговорите за членство во Европската унија и во таа насока од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, имаше обраќање на тема „Ефективен одговор на кризата во јавното здравство со целосно почитување на ...
| | веќе видена | слични

Словачките искуства и знаења во однос на дигитализацијата на јавната администрација беа во фокусот на денешната работна средба меѓу министерот за информатичко ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши, информираат од ЦЕФТА, ќе претседава со пленарната сесија за Заеднички регионален пазар, вклучително и Дигитална агенда ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад. Срамот на Зоран Заев не е заеднички. Да не дозволиме Зоран Заев ...
сите 338 | | | веќе видена

МАКЕДОНИЈА ИМА СВОИ ИНТЕРЕСИ, СВОЈА ПОЛИТИКА И СВОЈА ИДНИНА, АНДРЕЈ КОВАЧЕВ. А ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ Е ПРЕДВОДНИК НА ОТПОРОТ И ПОСЛЕДНИОТ БЕДЕМ, КОЈ ВО СТОИ НА ...
сите 242 | | | веќе видена

Американската авиокомпанија „Јунајтед ерлајнс“ во петокот започна да доставува вакцина против коронавирус произведена од фармацевтската компанија „Фајзер“ во ...
сите 291 | | | веќе видена

Преку спроведување на концептот на СМАРТ-финансии – на среден рок може да постигнеме двојно поголем економски раст во споредба со последната деценија, што би ...
сите 173 | | | веќе видена

Сѐ уште македонскиот премиер Зоран Заев во саботата доцна вечерта се обиде да реагира на објавата на бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир ...
сите 139 | | | веќе видена

Се уште нема одговор од надлежните институции дали имало пропусти во лекувањето на 41 годишната беровчанка Довичинска што пред 15 дена почина на штипско ...
сите 466 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба Битиќи-Дукс : Да се искористат унгарските искуства за пристапувањето кон ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: