Мицкоски: Во Штип се брани Македонија, но прашањето е дали на 870 заразени дневно има услови за избори?

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Што мисли народот“ истакна дека опозицијата сериозно размислува да побара ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Мислам како опозиција, не само ние, тука морам да дадам пофални зборови и за останатите опозициони партии пред се мислам на коалицијата Алијанса на Албанците и ...
| | веќе видена | слични
7 копии
9 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва на ТВ Клан истакна дека со денешната статистика во Македонија умираат повеќе лица од најцрните денови ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан, гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој зборуваше за актуелните политички теми, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Ситуацијата е алармантна. Прашање е на време кога ќе надмине бројката преку 1500-2000 заразени. И сега што треба ние да правиме, да влеземе да водиме кампања ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јас искрено не ни очекував дека Мите лимунада ќе направи протест поготово со најава дека ќе го менува претседателот Христијан Мицкоски за да тој да бил ...
| | веќе видена | слични

Очекува поддршка од СДСМ и се надева дека ќе му биде доверено да се трка за нов градоначалнички мандат. Актуелниот градоначалник на Куманово, Максим ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски вечерва при своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ посочи дека тој не е виновен како градоначалник што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 502 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 243 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

-Во Бугарија има големо негативно чувство за Македонците. Тие сметаат дека многу малку правиме за Договорот за добрососедство“, изјави во „Клик Плус“ на Тв 21 ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Во Штип се брани Македонија, но прашањето е дали на 870 заразени дневно има услови за избори?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: