КОНТАКТИРАЛ СО ЗАБОЛЕН: Jaнакиески оди во самоизолација

8 копии

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за организаторите на настаните во Собранието.од 27 април 2017 година. Претходното рочиште беше одложено ...
| | веќе видена | слични

Претходното рочиште беше одложено поради отсуство на обвинетите Спиро Ристовски и Трајко Вељаноски, кои беа во самоизолација, поради корона вирусот. Неизвесно ...
| | веќе видена | слични
6 копии
8 копии

– До Судот е доставено известување од обвинетиот М.Ј., според кое, истиот со решение на здравствените власти е задолжен со домашна изолација заради контакт со ...
| | веќе видена | слични

Повторно одложено судењето против браќата Усеини за нападот врз Спирко Топалоски кој се случи во август годинава. Овој пат причина за одложувањето беше ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вечерва и Берово го дигна својот гласт против власта која што по секоја цена и на штета на Република Македонија се обидува да постигне со Бугарија.Беровчани ...
сите 298 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани се 946 нови случаи на ковид-19, 789 оздравени пациенти, додека починати се 33 ...
сите 572 | | | веќе видена

Љупчо Пренџов пратеник од ГРОМ во македонското Собрание вечерва на 24 Анализа во Телевизија 24, истакна дека со именувањто на Владо Бучковски за специјален ...
сите 204 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска протестира во 15 градови, а жителите на општина Дојран, Валандово и Радовиш масовно излегоа на улиците, барајќи оставка од Зоран Заев и итно ...
сите 470 | | | веќе видена

Граѓаните во наредните денови будно да следат што ќе се случува и какви преговори ќе донесе Владо Бучковски со источниот сосед, ВМРО-ДПМНЕ како предводник на ...
сите 310 | | | веќе видена

Најавата дека итно ќе се стави на располагање за пациентите од вториот бран на пандемијата, за новиот ковид Центар кај Стара Систина и по 11 дена ...
сите 497 | | | веќе видена

Самопрогласениот хистеричен политичар четири дена се крие и не дава одговор на јавно поставени прашања. Наместо одговор, Мицкоски со денови организира собири ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОНТАКТИРАЛ СО ЗАБОЛЕН: Jaнакиески оди во самоизолација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: