Пандемијата придонесе за скок на цената на златото

По вчерашниот пад за околу 3 отсто и стравот дека ширењето на коронавирусот ќе предизвика славеење на светската економија, а со тоа и побарувачката за „црно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цените на нафтата на меѓународните пазари паднаа под 36,64 евра (41 долар) за барел. Падот на цените на нафтата доведе до намалување на побарувачката во САД и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
сите 287 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
сите 367 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Роман Грожан денеска се појави и на прес-конференцијата во Бахреин и за првпат јавно се обиде да долови како низ неговите мисли минал страшниот инцидент во ...
сите 66 | | | веќе видена

Заменик-помошник државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Метју Палмер, за „Гласот на Америка“ порача дека пристапниот процес за во ЕУ треба да се ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пандемијата придонесе за скок на цената на златото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: