Шкембарска шкембе чорба

Потребен е цврст стомак и затнат нос за да се мине низ варењето Во секогаш недораскажаното минато на Битола, тоа е храна за сиромаштијата, за некои - храна за отрезнување, а за трети - воведување на момчињата во светот на мажите.

Напаѓана или исмејувана, само шкембе чорбата има свои луѓе.

Подготовката на шкембе чорба вклучува шкембето, брашно, масло, многу мирудии, морков и ефтин извор на енергија, поради потребата од долго варење.

Вера Кузмановска , шеф на кујна во ресторанот во Безистенот вели дека треба кулинарско искуство на почетокот на подготовката.

„Шкембето најпрвин се чисти од внатрешниот дел. Потоа се потопува во врела вода околу 3-4 минути, а потоа се чисти - со лажица се гребе од внатре".

Цврст стомак

За ова ви треба цврст стомак или делумно оштетено сетило за мирис.

„Откако ќе се исчисти, се вари. Шкембето мора да се вари долго, над 4 часа, затоа што може да остане тврдо и не може да се џвака. Потоа се вади и се сече на коцки ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нова ера за Македонија. Ера на просперитет, напредок и исполнети ветувања најави лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски на конвенцијата на која коалицијата ги ...
сите 75 | | | веќе видена

 Не секогаш се потребни зборови за да ги покажете чувствата или ставот за нешто. Ако некој не ви се допаѓа или напротив, ви се допаѓа, ако лажете или пак ви е ...
сите 37 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска не сакаше да го коментира брифингот на шефот на грчката дипломатијата Никос Коѕијас со грчките новинари во Њујорк, на кој истакнал ...
сите 211 | | | веќе видена

Брана во Порторико може да пукне и да загрози над 70.000 жители во два соседни града. Властите се обидуваат да ги мобилизираат сите ресурси. Ова се случува ...
сите 252 | | | веќе видена

Македонија денес повторно е демократија, исправена на патот на ЕУ и НАТО, каде што припаѓа, истакнал премиерот Зоран Заев во обраќањето на Универзитетот ...
сите 284 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шкембарска шкембе чорба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: