Од утре до сабота , “Размрдај го ГТЦ”

2 копии

На 28ми, 29ти и 30ти декември ќе се одржи хепенинг под наслов “Размрдај го ГТЦ”, на кој ќе настапат некои од нашите најголеми музички уметници, како и млади бендови и dj-и. Посебен дел во секој од овие денови ќе биде посветен и на најмладите, за кои подготвивме специјална детска програма, со задолжителните дедомразовци и многу други изненадувања. Периодот од 10 години во кои речиси и ништо да не се случуваше во Градскиот Трговски Центар, конечно ќе заврши, а новогодинешните празници и еуфоријата која со себе ја носи овој период од годината, е идеален за почеток на креирање на новиот дух на ГТЦ. Настанот ќе се одржи на две сцени (по една на двата влеза), и тоа – на влезот од кај плоштад Македонија ќе биде главната бина, додека на влезот кај Соравија е dj сцената.
| | веќе видена | слични

Во Градскиот трговски центар, под мотото „Размрдај го ГТЦ“, од денеска започнаа дневните новогодишни журки, кои ќе траат и во следните два дена. Целта на настанот е заживување на трговскиот центар и враќање на некогашните дух и лик. На двата влеза во ГТЦ се поставени поставени бини, на кои ќе настапуваат наши пејачи и диџеи. Трите дена програмата ќе ја отворат лица со попреченост, кои ќе настапат со свои точки, а од 12 часот ќе има детска програма. В четврток од 13 до 15 часот ќе настапат Бени и „Нон стоп“, в петок се ДНК, а в сабота Златко Ориѓански, заедно со Бени. На втората сцена, пак, од страната на киното „Милениум“, секој ден од 12 до 17 часот диџеи ќе пуштаат музика. -Настанот ќе има и хуманитарен карактер. Ќе има место кадешто ќе се собираат донации секој ден за различно семејство, на кое му е потребна помош. Исто така, граѓаните ќе можат да донираат средства и за лицата со попреченост, кои, исто така, со свои точки ќе учествуваат, рече Панчо ДНК. Распоред на програмата: 28.12. (четврток) *Главна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од трговскиот центар Skopje City Mall известуваат дека работното време на 29 и 30 декември ќе биде продолжено до 23 часот (не е обврзувачко за сите локали). За прв пат оваа година Skopje City Mall 1-ви јануари го прогласува за неработен ден. Ќе работат само маркетот, киното, кафе-баровите и рестораните. Деталите за работното време на локалите можете да ги погледнете на фотографијата подолу. Од Skopje City Mall ги повикуваат сите да уживаат во богатата програма која ќе трае до 9 јануари 2018 година и да ја почувствуваат веселата новогодишна магија. Деталите за активностите и сите дополнителни информации можете да ги погледнете на www.skopjecitymall.mk/skazna. Од Градскиот трговски центар известуваат дека дуќаните во сабота и 31-ви декември ќе работат од 11:00 до 17:00 часот.
| | веќе видена | слични

Во Градскиот трговски центар, под мотото „Размрдај го ГТЦ“, денеска, утре и задутр ќе се одржат дневни новогодишни журки. Целта на настанот е заживување на трговскиот центар и враќање на некогашните дух и лик. На двата влеза во ГТЦ ќе бидат поставени бини, на кои ќе настапуваат наши пејачи и диџеи. Трите дена програмата ќе ја отворат лица со попреченост, кои ќе настапат со свои точки, а од 12 часот ќе има детска програма. В четврток од 13 до 15 часот ќе настапат Бени и „Нон стоп“, в петок се ДНК, а в сабота Златко Ориѓански, заедно со Бени. На втората сцена, пак, од страната на киното „Милениум“, секој ден од 12 до 17 часот диџеи ќе пуштаат музика. „Настанот ќе има и хуманитарен карактер. Ќе има место кадешто ќе се собираат донации секој ден за различно семејство, на кое му е потребна помош. Исто така, граѓаните ќе можат да донираат средства и за лицата со попреченост, кои, исто така, со свои точки ќе учествуваат“, рече Панчо ДНК.
| | веќе видена | слични

Првпат управата на Градскиот трговски центар реши да организира тридневна предновогодишна музичка програма насловена „Размрдај го ГТЦ“, која ќе почне овој четврток и ќе трае до сабота (30 декември) од 11 до 17 часот. Концертите ќе се одвиваат на две локации, поточно на двата главни влеза на трговскиот, кон плоштадот „Македонија“ и оној под градското кино „Милениум“. Програмата ќе биде составена од повеќе делови и тоа детска програма, понатаму ќе настапуваат некои од нашите најпознати музички имиња и надежни млади бендови претежно од рок и хипхоп-сцената, додека на задниот влез на трговскиот ќе настапуваат познати домашни диџеи за љубителите на поадреналинската музика. Во рамките на „Размрдај го ГТЦ“ како што се напомена на денешната прес-конференција, иако не стои во објавената програма на социјалните мрежи, ќе учествуваат и млади со посебни потреби, а тридневниот настан ќе има и хуманитарен карактер. Програмата секојдневно ќе почнува со креативни настапи на лицата со попреченост во 11 часот, а потоа ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

,,Пчелите се живи. Ми олесни кога гио видов сателитските снимки , на кои се гледа дека три кошници не се изгорени.” , вели пчеларот Николас Гант. Тој објаснува ...
сите 745 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 298 | | | веќе видена

Кисела Вода гласаше за кандидатката поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска-Давкова. Според податоците до кои дојде Република, таму е висока предноста за ...
сите 272 | | | веќе видена

Не стивнува ширењето на морбилите меѓу населението. Прогласена е епидемија на целата територија на земјава, а бројката на заболени е во постојан пораст. Според ...
сите 295 | | | веќе видена

Уше од самиот почеток на следната недела нашата држава ќе подпадне под влијание на СИЛНО југозападно воздушно струење па така особено од среда кон нашата ...
сите 166 | | | веќе видена

Според обвинителството , вакви извици можеле да се чујат повече пати во текот на 23 неделниот непрекинат протест . Полицискиот синдикат излезе со остра осуда. ...
сите 65 | | | веќе видена

Снимките од пожарот во Богородичната црква во Париз сите граѓани на Русија ги гледаа со солзи во очите, руските компании се подготвени да се приклучат на ...
сите 5 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од утре до сабота , “Размрдај го ГТЦ”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: