Загина раперот Кадет


Британскиот рапер Кадет (Блејн Камерон Џонсон) загина на 28-годишна возраст во сообраќајна несреќа во Стафодшир додека патувал кон закажан настап, објави ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Раперот во подем “YNW Melly” од Флорида беше уапсен од американската полиција поради сомнение дека е одговорен за убиството на неговите двајца другари за кои ...
| | веќе видена | слични

Му предвидуваа блескава кариера и многу хитови, а раперот Кадет почина на 29. години во сообраќајка. Трагедијата да биде уште поголема, тој тргнал на настап ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претставник на извршната власт, ниско во хиерархија, денес призна дека знаел дека ќе има истрага уште таа пред да почне во ЈО.... А замислете што знаат тие ...
сите 332 | | | веќе видена

Иако сериозните мажи покрај себе сигурно сакаат амбициозна и зрела партнерка, повеќето од нив стравуваат од жените кои се родени во овој хороскопски знак. ...
сите 41 | | | веќе видена

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска во вечерашното гостување во емисијата 360 Степени најави дека одбраната најверојатно ќе бара снимките кои ги ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Свети Николе. Преубав град, но со малку останата надеж дека може да биде подобро, вели ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Загина раперот Кадет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: