Главниот советник на Трамп ќе се бори против Сорос во САД, Унгарија и Македонија!

4 копии

Магазинот Тајм го прогласи Стив Бенон за највлијателен соработник на Трамп. Неговиот сајт, Брајтбарт, почна огромна кампања против делувањето на Џорџ Сорос во Америка, Унгарија и Македонија. Ова за аналитичарите значи дека медиумот кој прв го поддржа Трамп во неговата кампања ја најавува политиката на новиот американски претседател кој има интенција да се спротивставува на делувањата на Сорос ширум светот Веб-страницата на главниот советник на Трамп, Стив Бенон, breitbart.com, застанува во отворена борба против Џорџ Сорос и неговата фондација во Америка, но и во Унгарија и Македонија. Бенон беше главен уредник на овој сајт со години, а денес е сопственик работи како советник на Трамп, според медиумите како Си-Ен-Ен и Њу Јорк Тајмс, токму Бенон е еден од главните мозоци во политиките на новиот американски претседател. Според Брајтбард, групите и НВО организациите кои се финансирани од Сорос планираат “спонтани” протести низ САД во март, налик на оние кои беа во Македонија. За ова биле пуштени огромни ...
| | веќе видена | слични

Постигнат е договор со албанските партии за клучните прашања, а новата Влада ќе биде формирана во март, изјави денеска лидерот на СДСМ, Зоран Заев, од Сараево. Ваквиот став првиот социјалдемократ го соопшти само неколку часа откако Централното претседателство на ДУИ ги поддржа предлозите за унапредување на албанскиот јазик, што работните групи на СДСМ и на ДУИ претходно ги усогласија. „Раководството на ДУИ донесе одлука да ги обезбедат потписите и да ги дадат, поради тоа што како второрангирана партија бевме условени од претседателот на државата Ѓорге Иванов да обезбедиме потписи за да ни биде даден мандатот. Според нашиот Устав, тој треба да го даде веднаш мандатот. Сега се веќе обезбедени потписите за давањето на мандатот, јас верувам дека остануваат мал дел од преговорите околу формирањето влада, поради тоа што најзначајните прашања, а тоа се идната владина програма, платформата на социјалдемократите, платформата на албанските политички партии, законот за употреба на јазиците се усогласени“, изјави Заев ...
| | веќе видена | слични

Главниот советник на американскиот претседател Стив Бенон е највлијателниот соработник во Белата куќа. Дали Бенон е вториот најмоќен човек во светот- пишува магазинот „Тајм“ објавувајќи на насловната страна текст за Бенон како лојален соработник во којшто Трамп има доверба. Ветеранот, автор на документарци и радиоводител, Стив Бенон од почетокот учествуваше во изборната кампања на Трамп и е автор на слоганот „Заборавените луѓе во Америка нема повеќе да бидат заборавени“, што Трамп честопати ја повторува на митинзи. Како советник, Бенон помагал при подготвување на привремената забрана за влез на државјани од 7 држави. Неговиот сајт „Брајтбарт“ што прв ја поддржа кандидатурата на Трамп, неодамна започна кампања против делувањето на Џорџ Сорос во Америка, но и во Унгарија и во Македонија. Според „Брајтбарт“ невладини организации финансирани од Сорос планираат протести во 60 американски градови во март и април, како оние во Македонија. За ова биле дадени огромни финансиски средства од Џорџ Сорос преку мрежата на ...
| | веќе видена | слични

Веб-страницата на главниот советник на Трамп, Стив Бенон, breitbart.com, застанува во отворена борба против Џорџ Сорос и неговата фондација во Америка, но и во Унгарија и Македонија. Бенон беше главен уредник на овој сајт со години, а денес работи како советник на Трамп, а според продемократските медиуми Си-Ен-Ен и Њујорк тајмс, токму Бенон е еден од главните мозоци во политиките на новиот американски претседател. Планираат “спонтани” протести низ САД во март, како оние во Македонија. За ова биле пуштени огромни финансиски средства од Џорџ Сорос, преку мрежата на над 50 невладини организации кои всушност се обични партиски филијали на демократите во Америка. Како што пишува страницата на “мозокот“ на Трамп, спонтаните протести се планираат во главниот град на САД, Вашингтон, но и во 60 други градови низ САД. „За тоа веќе се пуштени големи финансиски средства од Сорос, преку октоподот на повеќе од 50 “независни” и “граѓански” организации, кои се всушност обични партиско-идеолошки филијали. “Спонтаните# ...
| | веќе видена | слични

Останато

Британската премиерка Тереза ​​Меј изјави дека обидите на некои пратеници да го одложат излегувањето на земјата од ЕУ, користејќи парламентарни процедури, не ...
сите 188 | | | веќе видена

Претпладне ќе има врнежи од дожд и снег и на пониските места, а ќе бидат пообилни во источните делови. Попладне облачноста делумно ќе се намали и врнежите ...
сите 184 | | | веќе видена

Грчкиот парламент денеска ја почна дебатата за Договорот од Преспа, со кој треба да се стави крај на 27-годишниот спор за името помеѓу Грција и Македонија и ...
сите 64 | | | веќе видена

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан. Од ЈП Македонија пат информираат дека забраната е ...
сите 225 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Мала Преспа традиционално сите села фpлаат крcт во Преспанското Езеро. Ниту студенoто време ниту, пак, уште поcтудената вода не ги спречи повеќето верници ...
сите 202 | | | веќе видена

Секс скандалот меѓу Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш никако не стивнува, но во меѓувреме не стивнуваат и новите имиња од српската сцена со кои што Оњен имал ...
сите 101 | | | веќе видена

Лидерот на Нова Демократија Киријакос Мицотакис се откажа од барањето за гласање недоверба на владата на Ципрас. Партијата најавуваше дека на секој начин ќе се ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Главниот советник на Трамп ќе се бори против Сорос во САД, Унгарија и Македонија!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: