Заев за ФАЦ: ЕУ ни вети – испорачајте вие, ќе испорачаме и ние

6 копии

Ден по одлагањето на одлуката за почеток на преговори со Македонија, експертите за проширувањето во ЕУ за МИА предупредуваат дека оваа „стратешка грешка“ не ...
| | веќе видена | слични

Тоа е тоа, другарки и другарчиња. Средбата Меркел – Заев помина точно според моите и според очекувањата на многу разумни и информирани луѓе во Скопје. Без ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во влијателниот Франкфуртер алгемајне цајтунг денеска излезе интервју со премиерот Зоран Заев, кој одржа средба со германската канцеларка Ангела Меркел во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зоран Заев е главата на криминалниот октопод. Зоран и Вице Заев се среќавале со Катица Јанева и Зоран Милески – Кичеец. Тоа го потврди и лично Заев кој призна ...
сите 250 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 126 | | | веќе видена

Каква е атмосферата во Тирана, Албанија по супер-успешната донаторска конференција во Брисел, на која ЕУ и други држави донираа материјални средства и поволни ...
сите 165 | | | веќе видена

Ливерпул загуби од Атлетико Мадрид (1:0) во вторникот во првиот натпревар од осмото финале во Лигата на шампионите. Атлетико Мадрид успеа да постигне гол уште ...
сите 133 | | | веќе видена

Бројот на заболени од коронавирус во Јужна Кореја ја надмина бројката од 100, од кои половината се припадници на сектатa од градот Дегуа, во кој живеат 2,5 ...
сите 314 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев за ФАЦ: ЕУ ни вети – испорачајте вие, ќе испорачаме и ние

Од:
До кого (е-маил):
Порака: