Најава: Ендуро Велес 2013

Мото клубот Мото Велес на 10-ти ноември ќе организира ендуро трка во Велес. Трката ќе има хепенинг карактер, со две делници кои ќе бидат различни и одделни една од друга. Едната ќе биде за натпреварувачите, а другата за хобистите кои ќе тргнуваат кога сакаат и ќе можат да возат со кого сакаат во група. Тие нема да бидат обврзани со време на враќање, но ќе возат по означена патека и терени кои ќе бидат прифатливи за сите возачи. Целта на ова е да се добие на масовност, а гледачите да уживаат во трката. Повеќе информации очекувајте на:
| | веќе видена | слични

Ова е најмасовна акција и освен членови на овој велешки мото клуб во неа учествуваа и други граѓани на Велес, како и членови на мото клубови од Скопје, Прилеп и Битола. Претседателот на мото клубот „Носачи на крстот“ д-р Горан Јовиќ акцијата ја оцени како најуспешна досега и се заблагодари на сите учесници. Акцијата ја изведуваше медицинска екипа на Институтот за трансфузиона медицина од Скопје, а сите собрани крвни единици ќе бидат наменети за потребите на скопските клиники. Освен крводарителска акција, велешките моторџии денеска својата хуманост ја искажаа и со донирање стара облека и играчки кои преку Општинскиот Црвен крст ќе бидат донирани на социјално загрозени семејства од градот. Мото клубот „Носачи на крстот“ акцијата ја органираше по повод петгодишнината од своето постоење и претстојниот празник 9. Ноември, Денот на ослободување на Велес.
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 422 | | | веќе видена

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 310 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ не може да престане да ги брани криминалите на осудениот Никола Груевски и неговите соработници. Лицемерно е ...
сите 256 | | | веќе видена

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат ...
сите 237 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 216 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 364 | | | веќе видена

Загриженост за настанатата состојба со бегството на поранешниот премиер Никола Груевски, попладнево преку соопштение на својот веб-сајт, изрази и Судскиот ...
сите 113 | | | веќе видена

Славниот Борис Бекер го поздрави големиот успех на својот сонардоник Александер Зверев кој успеа да триумфира на завршниот АТП турнир во Лондон. Прво со две ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најава: Ендуро Велес 2013

Од:
До кого (е-маил):
Порака: