ВМРО-ДПМНЕ: Здравството е на ниво на клиничка смрт, смената на СДСМ е единствен начин државата да излезе од ќорсокак


10 копии

СДСМ се плаши од народот и затоа бега од избори. СДСМ знае дека ќе изгуби поради сите антидржавни политики кои ги спроведоа изминативе две години со кои ја ...
| | веќе видена | слични

Република Македонија во континуитет тоне со оваа власт и токму затоа СДСМ треба да смогне сили, да го стави државниот над партискиот интерес и да распише ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Зоран Заев знае дека во фер и демократски изборен натпревар ќе биде поразен и ќе мора да си замине, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение. Опозициската партија ...
| | веќе видена | слични

 Заев е исплашен бидејќи со заминувањето од власт институциите ќе бидат ослободени и ќе ги истражуваат криминалите на власта. Затоа Заев и СДСМ бегаат од ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ низ соопштение уште еднаш побара власта да се охабри и да распише предвремени парламентарни избори, и да не наоѓа изговори. Според опозицијата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наместо да испраќа штури соопштенија, СДСМ и Зоран Заев треба да се одважат, да излезат со свој став и да одговорат дали ќе прифатат предвремени парламентарни ...
| | веќе видена | слични
10 копии

СДСМ да престане да бега од граѓаните и да распише предвремени парламентарни избори најдоцна до недела. Република Македонија не смее повеќе да тоне само за да ...
| | веќе видена | слични
11 копии
повеќе

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 176 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Здравството е на ниво на клиничка смрт, смената на СДСМ е единствен начин државата да излезе од ќорсокак

Од:
До кого (е-маил):
Порака: