Страшни сцени од болница во главниот град на Венецуела: Валкано е насекаде, пациентите се борат со муви...


Пациентите во Универзитетската болница во Каракас се лекуваат во доста нехумани услови, во влага, меѓу нечистотија и инсекти. Репортерите на венецуелскиот ...
| | веќе видена | слични

Пациентите се оставени во ходниците , лежат во кревети и колички без никаква медицинска помош , иако се сместени на ургентно одделение. Во болницата поради ...
| | веќе видена | слични

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 176 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 194 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Страшни сцени од болница во главниот град на Венецуела: Валкано е насекаде, пациентите се борат со муви...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: