Културно-забавна - „Грин бич фестивал“за 550 денари

Влезниците за второто издание на „Грин бич фестивал“, кој ќе се одржи на 29 јули во Охрид на плажата „Парк“ се пуштени во продажба. Првите 2000 билети ќе чинат 550 денари и ги има на повеќе места низ градовите во земјава. Музичката програма на фестивалот е најавена со настапи на големите диџејски имиња Карл Кокс и Џон Дигвид. Македонската публика добро се сеќава на одличните забави на Карл Кокс, кој е еден од предводниците на клупската култура и музика. Во неговите спојувања се застапени музичките жанрови битбокс, хаус и денс-музика. Диџеј Џон Дигвид е еден од највлијателните изведувачи на електронската сцена во моментов. Пред македонската публика тој ќе го изведе својот уникатен музички сет, кој е секогаш различно категоризиран од транс, хаус, прогресив и електронска музика. Заедно со Карл Кокс, тој на 29 јули ќе приреди големи забава.
| | веќе видена | слични

Вчера, на 27-ми јуни стартуваше продажбатата на промо влезниците за второто издание на Green Beach Feastival, кој ќе се одржи на 29 јули, на плажата Парк во Охрид. Green Beach Festival, во организација на Octopussy Entertainment и Password Production, после минатогодишното прво издание, на кое пред десет илјадната публика настапи диџеј маестрото Paul van Dyk, и оваа година продолжува како број 1 летен настан со единствената атмосфера, одлична забава и збогатена музичка програма. Потврдените хедлајнери кои годинава ќе ја забавуваат клубската публика се денс великаните Carl Cox, вечниот фаворит за светски најдобар диџеј и John Digweed, деценискиот диџеј синоним за квалитет, генијалност и интегритет. Carl Cox e една од првите асоцијации за клубската музика и култура воопшто. Диџејот кој по сите критериуми за популарност е секогаш меѓу најдобрите, долго време е дел од денс сцената, од диско деновите до современите глобални клабинг движења. Тоа опстојување на сцената има видливо влијаније во неговите микс ...
| | веќе видена | слични

Останато

Британската премиерка Тереза ​​Меј изјави дека обидите на некои пратеници да го одложат излегувањето на земјата од ЕУ, користејќи парламентарни процедури, не ...
сите 188 | | | веќе видена

Претпладне ќе има врнежи од дожд и снег и на пониските места, а ќе бидат пообилни во источните делови. Попладне облачноста делумно ќе се намали и врнежите ...
сите 184 | | | веќе видена

Грчкиот парламент денеска ја почна дебатата за Договорот од Преспа, со кој треба да се стави крај на 27-годишниот спор за името помеѓу Грција и Македонија и ...
сите 64 | | | веќе видена

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан. Од ЈП Македонија пат информираат дека забраната е ...
сите 225 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Мала Преспа традиционално сите села фpлаат крcт во Преспанското Езеро. Ниту студенoто време ниту, пак, уште поcтудената вода не ги спречи повеќето верници ...
сите 202 | | | веќе видена

Секс скандалот меѓу Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш никако не стивнува, но во меѓувреме не стивнуваат и новите имиња од српската сцена со кои што Оњен имал ...
сите 101 | | | веќе видена

Лидерот на Нова Демократија Киријакос Мицотакис се откажа од барањето за гласање недоверба на владата на Ципрас. Партијата најавуваше дека на секој начин ќе се ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Културно-забавна - „Грин бич фестивал“за 550 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: