Прес асосиејшн: Идентификувани неколку Руси одговорни за труењето на Скрипл

Русија негираше каква била вклученост во нападот Британската агенција Прес асосиејшн објави дека полицијата ги идентификувала лицата, кои стојат зад нападот ...
| | веќе видена | слични

Викторија Скрипал тврди дека разговарала по телефон со својата роднина Јулија Скрипал, која ѝ рекла дека е добро, а дека нејзиниот татко, поранешниот двоен ...
| | веќе видена | слични

Една од жртвите на труење со нервниот гас „новичок“ за британски „The Sun“ раскажал дека нашол шишенце за кое мислел дека е парфем и ѝ го дал на својата ...
| | веќе видена | слични

Британецот Чарли Роули, кој минал три недели во болница по труењето со нервниот агенс "Новичок", во интервју за "The Sun" објаснил дека земал едно шишенце за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Британецот Чарли Роули, кој мина три недели в болница откако беше затруен со нервниот агенс „Новичок“, изјави дека отровот најверојатно се наоѓал во шишенце за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Британскиот министер за безбедност Вен Волас денеска ги демантираше тврдењата дека полицијата идентификувала неколкумина Руси, одговорни за труењето на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство по допрен глас од соседите ќе го истражува случајот со семејството кое живее во станот во скопската населба Аеродром кое живее ...
сите 187 | | | веќе видена

Има ли подобар доказ дека со договорот со Грција е предадена сувереноста на државата. Грција го менува нашиот уставот и изготвува амандмани, а сега ги менува ...
сите 143 | | | веќе видена

На референдумот на 30-ти септември, да излеземе и да го дадеме гласот за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Сите заедно да бидеме глас што ќе ја обезбеди ...
сите 76 | | | веќе видена

Треба да се почитува мнозинската волја на граѓаните и да се следи правецот кој тие ќе го зацртаат со цел да се обезбеди подобар живот на оваа и на следните ...
сите 36 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 93 | | | веќе видена

Шампионот Јувентус утре гостува кај Фросиноне, а во пресрет на мечот италијанските медиуми пресметаа дека Кристијано Роналдо сам има речиси три пати поголема ...
сите 213 | | | веќе видена

Шведскиот првак Кристијанштад е првиот противник на Вардар во групата А од Лигата на шампионите, кој сезонава ќе се појави во СЦ „Јане Сандански", попладнево ...
сите 89 | | | веќе видена

И медиумите во регионот пренесуваат за нападот на новинарската екипа на „Лидер“. Словенечка „Демокрација“ објавува текст со наслов „Скандал! Градоначалникот ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прес асосиејшн: Идентификувани неколку Руси одговорни за труењето на Скрипл

Од:
До кого (е-маил):
Порака: