Прво коло, прв кикс

Прво коло во Украина, па рековме да провериме што се случува таму. И, се случува. Како за почеток, една ужасна грешка на голман. Натпреварот е помеѓу Кривбас и Волин на нашиот Ванче Шиков. Рутински вратената топка кон голманот на Волин, Виталиј Неделко, заврши со гол на Кривбас. И сега, ни крив ни должен, автогол му се припишува на дефанзивецот Гринченко. Не е лошо како за прво коло. А, ако се суди по народната, денот по утрото се познава, што ли ќе биде со голманот во понатамошниот дел од сезоната.
| | веќе видена | слични

Од Украина често знаат да ни стигнат убави погодоци, но и катастрофални грешки на голманите. Нова грешка вчера направи голманот на Волин Витали Недилко кој промаши цела топка и така на противниците им ја подари победата од 1:0 кои ги собраа трите бода.
| | веќе видена | слични

"Украинскиот голман Витаљ Недилко од екипата на Волин направи катастрофална грешка, така што успеа да промаши цела топка, со што прими автогол од речиси 40 метри и на противниците им ги подари трите бода. "
| | веќе видена | слични

Останато

Бегалец но и пратеник со добра плата е во моментов Никола Груевски. Иако полицијата го бара со потерница, поради изречената казна од две години, тој се уште го ...
сите 392 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски. ВМРО-ДПМНЕ беше вчера под ...
сите 140 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 101 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена

Екипата на 1ТВ е на пат кон Будимпешта по трагата на побегнатиот екс премиер Никола Груевски. Тргнаа по непотврдени информации за тоа каде се наоѓа, а нешто по ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прво коло, прв кикс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: