Поставени бетонски столпчиња на тротоарите во Струга


Останато

Охрид, 17. август 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб променлив ветер. Попладне во северозападните делови е можна ...
сите 265 | | | веќе видена

Над илјада македонски државјани кои живеат во странство се пријавиле да учествуваат на претстојниот есенски референдум. Државната изборна комисија (ДИК) се ...
сите 214 | | | веќе видена

Превирања во власта се причина што првото столче во БЈБ е празно, дознава Алфа. Нема конечен наследник, па дури се остава привремено челната позиција на Бирото ...
сите 131 | | | веќе видена

Во период од една година откако беше потпишан договорот за пријателство и добрососедство меѓу Македонија и Бугарија односите на политичарите од Софија и Скопје ...
сите 122 | | | веќе видена

Скопјанец пријавил дека бил нападнат од вработен во Управните служби во зградата на МРТ додека чекал да си ја подигне личната карта, соопшти полицијата. ...
сите 298 | | | веќе видена

Министерот за дијаспора, Едмонд Адеми во рамки на Печалбарската средба што се одржа во Ростуше нагласи дека големиот број на печалбари во општина ...
сите 34 | | | веќе видена

Стоечки овации, восхит и уште една одлична вечер за љубителите на добрата музика, донесоа уметниците од словенечкиот состав „Балкан Нуево“ предводени од ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поставени бетонски столпчиња на тротоарите во Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: