Успешно заврши Летната балетска школа на ,,Еуролинк осигурување’’

2 копии

Во големата балетска сала при ДМБУЦ „Илија Николовски – Луј“, синоќа се одржа завршниот час од Летната Балетска школа организирана од Еуролинк Осигурување. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Како предвесник на фестивалот „Охридско лето“, синоќа во црквата „Света Софија“ започна „Подиумот на млади“ во организација на Музичката младина на Македонија. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

За разлика од најголемиот број училишта во државава чии ученици периодов се на летен распуст, ДМБУЦ „Илија Николовски Луј“ и во текот на летото работи со полна ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Во Државниот музичко-балетски училиштен центар ,,Илија Николовски – Луј” не постои зборот распуст. За разлика од најголемиот број училишта, кои се испразнети, ...
| | веќе видена | слични

Она што навидум скоро до вчера можеше да биде бележано како невозможна мисија, за среќа станува реалност. По 22 одржани изданија и исто толку години егзил, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Екс пратеничката на СДСМ, Софија Куновска, се приклучи на критиките кои следат откако премиерот вчера соопшти дека со бранот разрешувања ќе биде опфатена и ...
сите 107 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 92 | | | веќе видена

Сцена: Водителката од ТВ Пинк, после епското финале на овогодинешното издание на Вимблдон, во кое рекетите ги вкрстија Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер, а кој го ...
сите 236 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на Европската комија, Урсула фон дер Лајен побара земјите од ЕУ да и предложат по двајца кандидати за еврокомесар – жена и маж, ...
сите 200 | | | веќе видена

Дали Владата и локалната власт во Охрид се способни во определениот дополнителен рок да го исполнат ветувањето и да ги реализираат клучните препораки на ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Успешно заврши Летната балетска школа на ,,Еуролинк осигурување’’

Од:
До кого (е-маил):
Порака: