Наши предлози за совршен маникир

Совршен маникир можеме да си направиме и во домашни услови ако имаме време и секако соодветните производи што ќе ни помогнат во тоа. Нашата редакција ги откри лаковите за нокти Crisnail Color Me за кои можеме да кажеме дека се одличен избор и од аспект на цена-квалитет, обезбедуваат интензивна но и трајна боја на ноктите со висок сјај, благодарение на горниот слој-зацврстувач на бојата, кој се нанесува преку лакот. Структурата на лакот е тенка и флуидна, поради што многу лесно се нанесува, а поради високата пигментираност само еден слој од лакот е доволен за постигнување на интензитетот на бојата, што пак оди во прилаг на она – немам доволно време за маникир. Лак и надлак 390 ден. Го испробавме и ни се допадна! Лак за нокти со ефект на огледало! Gnail mirror liquid е лак со кој брзо, без ув-ламба и печење ќе постигнете максимален ефект. Траен ефект во три чекори! Нова Crisnail технологија што се нанесува во 3 чекори (база-лак-топ), а ефектот може да потра и 10 дена. (1) БАЗА- лак: прави мазна подлога за ...
| | веќе видена | слични

По локните кои се вратија на голема врата, металик лакови и облека во овие нијанси, па дури и тапети за ѕидовите, кои се одлична замена за огледало, на ред дојдоа и усните. Ова се, всушност, усни со ефект на огледало. Тренд од лудите деведесетти, кој бара прво да нанесете лепак за трепки на кој потоа ќе ставите хартија со рефлектирачка површина. Се разбира, пред тоа треба да ја исечете хартијата, така што ќе го има обликот на вашите усни и подготвени сте да излезете! По златните усни кои беа апсолутен хит оваа есен, ледените зимски денови бараат нешто повеќе, а тоа се токму тие прецизни метални усни .
| | веќе видена | слични

Останато

Памела Андерсон беше гостинка на синоќешната вечера на фудбалскиот клуб Олимпик од Марсеј , каде се собирала помош за сиромашните деца од градот. наеднаш , во ...
сите 225 | | | веќе видена

Дали потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири прави пуч во ИВЗ или во партијата? Во екот на изборната кампања Зекири бара чистка во неговата матична партија, а ...
сите 365 | | | веќе видена

Како исходот од првиот круг на македонските претседателски избори ќе влијае на политичките елити, на вториот круг, и воопшто на политичката ситуација во ...
сите 290 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наши предлози за совршен маникир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: