Ново бебе во Зоо Скопје

3 копии

Зоолошката градина во Скопје објави на социјалните мрежи дека има ново бебе меѓу животните. -Ново бебе во Зоо Скопје во фамилијата берберски овци, стои во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новороденчето е берберска овца, стои во објавата на Фејсбук. Берберската овца природно живее во Северна Африка, и тоа: Алжир, Тунис, Египет, Либија, ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 164 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 190 | | | веќе видена

Да се формира независно тело кое ќе ја расчисти најновата афера со прислушувањето на обвинителите – бара опозицијата. ВМРО-ДПМНЕ предлага таквото тело да биде ...
сите 323 | | | веќе видена

Република Македонија не била во поголема правна провалија од осамостојувањето до денес. Црнилото во кое е втурната државата резултира со Кацарска судство и ...
сите 239 | | | веќе видена

Еден француски пар, веројатно воден од паролата “водете љубов а не војна“, дал свој “допринес“ на протестите против францускиот претседател Емануел Макрон и ...
сите 200 | | | веќе видена

Огромен дел од вработените во Клиничкиот Центар во Скопје денес излегоа на протест по одлуката на градоначалникот Петре Шилегов, за зголемување на цените за ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ново бебе во Зоо Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: