Познат мотивот за нападот во Нов Зеланд


2 копии

Двете џамии во градот Крајстчерч во Нов Зеланд, во кои во терористички напад беа убиени 50 луѓе, денеска се повторно отворени откако претходно беа обновени. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Муслиманскиот повик на молитва се слушна во петокот низ Крајстчерч и Нов Зеланд, каде што се собраа илјадници луѓе за да им оддадат почит на загинати 50 луѓе ...
| | веќе видена | слични

Муслиманскиот повик на молитва се слушна во Крајстчрч, Нов Зеланд каде се собрале илјадници луѓе за да им оддадат чест на 50 загинати лица кои беа усмртени од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Идентификувани се сите 50 жртви од терористичкиот напад на двете џамии во градот Крајстчерч во Нов Зеланд, соопшти полицијата. Од пописот на жртвите може да се ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Владата на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн изјавила дека оваа земја ќе забрани употреба на полуавтоматско оружје како одговор на двојниот ...
| | веќе видена | слични

Раководството на компанијата "Facebook" соопштило дека околу 200 луѓе ја гледале снимката од терористичкиот напад на двете џамии на Нов Зеланд, кое убиецот го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се додека на јавна функција се политичари кои што се сопственици, или влијателни акционери на компании, има можност за корупција и влијание на економските ...
сите 215 | | | веќе видена

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 359 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на земјите членки на ЕУ денеска ќе расправаат за потенцијалното започнување на преговори со Северна Македонија и Албанија. ...
сите 244 | | | веќе видена

Една од најголемите дилеми на разведените и самохрани родители е дали, како и кога да ги запознаат децата со својот нов партнер или партнерка. Притоа, ...
сите 134 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Познат мотивот за нападот во Нов Зеланд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: