„Сивиот“ на врвот на бокс офисот

Трилерот “The Grey” со Лиам Нисон во главната улога викендов беше најгледан во Северна Америка и со заработка од 20 милиони долари го симна на второто место минатонеделниот шампион "Underworld: Awakening". Дистрибутерот “Open Road” го купи “The Grey” за 5 милиони $ и очекуваше заработка од околу 12 милиони. Сепак трилерот од оние во стилот „човекот против природата“, во кој Нисон предводи група преживеани од авионска несреќа во Аљаска го освои првото место, пред "Underworld: Awakening" со Кејт Бекинсејл која заработи 12.5 милиони. На трето место се искачи премиерата “One For The Money“ со Кетрин Хејгл во главната улога која заработи пристојни 11.8 милиони. На четврто место остана “Red Trails” драма за црномуретите пилоти од Втората светска војна, додека премиерата "Man on a Ledge" со Сем Вортингтон го заокружи овонеделниот ТОП 5 во Северна Америка.
| | веќе видена | слични

Акциониот трилер The Grey со Лијам Нисон и Дермот Мелруни во главните улоги го симна четвртото продолжение на хоророт Underworld од врвот на бокс офисот. The Grey заработи 20 милиони долари по првиот викенд на прикажување, а Underworld Awakening во втората недела на прикажување заработи дополнителни 12 милиони долари, доволни само за втората позиција. Вкупната заработка на хоророт со Кејт Бекинсејл изнесува 34 милиони долари. На третата позиција се најде уште еден новитет, One For The Money, последниот филм со Кетрин Хејгел. Акционата комедија со Хејгел по првиот викенд на прикажување заработи 11 милиони долари и покрај лошите критики од филмските критичари. 1. The Grey 20 милиони долари 2.Underworld Awakening 12 милиони долари 3. One For The Money 11 милиони долари 4. Red Tails 10 милиони долари 5.Men On The Ledge 8 милиони долари 6. Extremely Loud & Incredibly Close 7 милиони долари 7. The Descendants 6 милиони долари 8. Contraband 6 милиони долари 9. Beauty And The Beast 5 милиони долари 10. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во изминатите неколку недели, парада високи западни официјални лица поминаа низ Скопје, скромниот главен град на малата Република Македонија, која е помала од ...
сите 227 | | | веќе видена

Повторно тензично на судскиот процес. Обвинетиот Игор Југ вербално ги нападна судијката Добрила Кацарска и сведокот Агим Нухиу и потоа стана од столчето ...
сите 170 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 67 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 224 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против Н.А.(31) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување ...
сите 124 | | | веќе видена

Вчера во Општина Демир Капија, имаше теренска посета Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ заедно со својот тим.– Согласно контактите кои што ги имав со ...
сите 210 | | | веќе видена

Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Сивиот“ на врвот на бокс офисот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: