Свет - Медведев ќе изгазеше толпа луѓе

Рускиот претседател Дмитриј Медведев за време на посетата на Казан ќе изгазеше толпа луѓе со својот џип. Видеото со Медведев е едно од најгледаните на руските портали. Имено, инцидентот се случил откако колоната автомобили запрела за претседателот да се поздрави со насобраниот народ. Колоната, секако, застанала, но џипот „мерцедес“ (со автоматски менувач), кој го возел лично Медведев, едноставно тргнал кон насобраниот народ. Сепак, обезбедувањето на претседателот спречило поголем инцидент и, за среќа, немало повредени. Руските медиуми нагласуваат дека до „несреќата“ дошло откако Медведев не го поставил автоматскиот менувач во позиција за паркирање. Пред еден и пол месец, пак, рускиот премиер Путин имаше проблеми со една нова „лада“, која пред камерите и новинарите не успеа да ја стартува ниту по пет-шест обиди.
| | веќе видена | слични

Останато

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 174 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 158 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 56 | | | веќе видена

Ова го истакна градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари на прес конференција посветена на трагичниот настан во кој средношколка го загуби животот. ...
сите 141 | | | веќе видена

СЈО има одврзани раце до крај да го истера случајот „Империја“, односно по отворената истрага набрзо можат да поднесе и обвинение, бидејќи не им е истечен ...
сите 214 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Свет - Медведев ќе изгазеше толпа луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: