Сообраќајната струка најатрактивна во СОУ „Таки Даскало“


Во трите средни општински училишта, колку што функцонираат во поширокиот дебарски регион, по второто пријавување во прва година, пополнети се само 67 од ...
| | веќе видена | слични

Во СОУ„28 ноември " во Дебар со Конкурсот на Министерството за образование и наука предвидена е квота од 340 ученички места, а се запишале 50 ученици, сите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од утре за влез во Северна Македонија од Србија, Црна Гора, Босна и Херцеговина и Косово ќе биде задолжително да се приложи негативен ПЦР тест не постар од 72 ...
сите 230 | | | веќе видена

„Имаме цело поглавје во нашата програма за Ковид 19. Ние во време на пандемијата покажавме мобилност, професионалност, еден од проектите сега ние да создадеме ...
сите 495 | | | веќе видена

Вчера во тетовската полиција било пријавено дека непознати лица направиле длабок ископ во кој депонирале градежен отпад кој потоа бил запален. Како што ...
сите 302 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани околу 130 нови заболени со коронавирусот, изјави денеска министерот за здравство Венко Филипче, потенцирајќи дека се ...
сите 122 | | | веќе видена

„Ние сме гаранти на сите договори за тоа што директно премиерот Заев го потпиша Договорот за добрососедство со Бугарија, а Министерот Димитров го потпиша ...
сите 211 | | | веќе видена

Охрид, 8. јули 2020 (Inpress)– Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 177 | | | веќе видена

Енио Мориконе не стигна да се напие вино со Даниеле Де Роси. Еднаш композиторот му подарил шише првокласно вино на заменикот капитен на „римската волчица“. Се ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сообраќајната струка најатрактивна во СОУ „Таки Даскало“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: