Случај на домашно насилство во Куманово, кривична пријава за сопругот

2 копии

СВР Куманово поднесе кривична пријава против В.М. (44) од Куманово, за сторено кривично дело „телесна повреда“ при семејно насилство и „загрозување на сигурноста“ при семејно насилство. Во мај 2011 година, во Куманово на ул.„Веселин Маслеша“, во семејната куќа, пријавениот по претходна вербална расправија физички ја нападнал неговата сопруга, удирајќи ја со тупаници и клоци по главата и телото, нанесувајќи и видливи телесни повреди, а потоа со секира им се заканил по животот на сопругата и нивниот малолетен син.
| | веќе видена | слични

Четириесет и четиригодишен кумановец ја нападнал сопругата, удирајќи ја со тупаници и клоци по телото, а тоа зел секира и им се заканувал на домашните дека ќе ги убие. Полицијата поднесе кривична пријава против кумановецот В.М. (44) за нанесување тешка телесна повреда при семејно насилство и за загрозување на сигурноста. Насилството се случило уште во мај годинава на улицата „Веселин Маслеша“, во семејната куќа на кумановецот каде што дошло до расправија меѓу него и неговата сопруга. Вербалните напади преминале во тупаници и клоци, со што и' нанел повреди на сопругата, а потоа со секира почнал да им се заканува на неа и на нивниот малолетен син. (Х.Р.)
| | веќе видена | слични

Кумановец ја претепал својата сопруга, а потоа зел секира и почнал да и се заканува дека ќе ја убие заедно со нивниот малолетен син. Станува збор за В.М. (44), против кого вчера била поднесена кривична пријава за нанесување на телесна повреда и за семејно насилство. Од локалната полиција информираат дека инцидентот се случил минатиот месец во нивната семејна куќа која се наоѓа на улицата Веселин Маслеша". Пријавениот почнал да се расправа со сопругата и откако си размениле по неколку навредливи зборови, почнал да ја удира со колци и тупаници по главата и телото. Беспомошната жена паднала на земја, а тој зел секира во рацете и почнал да и се заканува дека ќе ги убие и неа и детето. Таа, заедно со синот, успеала да излезе од куќата и да избега, а набрзо полициски екипи дошле во нивната куќа и го привеле насилникот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Кумановец ја истепал сопругата, а потоа со секира се заканувал дека ќе ја убие неа и нивниот малолетен син, соопшти МВР. Во мај годинава, во Куманово на улицата “Веселин Маслеша“, во семејната куќа, 44-годишниот В.М. по претходна расправија физички ја нападнал неговата сопруга, удирајќи ја со тупаници и клоци по главата и телото, нанесувајќи и видливи телесни повреди, а потоа со секира им се заканил по животот на сопругата и нивниот малолетен син. СВР Куманово поднесе кривична пријава против лицето В.М., за сторено кривично дело “телесна повреда“ при семејно насилство и “загрозување на сигурноста“ при семејно насилство.
| | веќе видена | слични

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 158 | | | веќе видена

„Владата на СДСМ продолжува со криминалното и расипничко работење. Одродената и криминална власт предводена од аболицираниот Заев безмилосно ги троши парите на ...
сите 352 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 222 | | | веќе видена

Холандскиот премиер Марк Руте денеска ја отфрли идејата на францускиот претседател Емануел Макрон за формирање на европска армија. – Идејата за европска армија ...
сите 170 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

По неуспешниот обид да му се достави упатен акт од судот за издржување затворска казна од две години за предметот „Тенк“ и откако полицијата наиде на затворена ...
сите 193 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Случај на домашно насилство во Куманово, кривична пријава за сопругот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: