Отворена последната Coca-Cola Активна зона за 2017 г.

3 копии

Во присуство на голем број граѓани, спортисти, рекреативци, претставници од Пивара Скопје, како и градоначалникот на Град Скопје, денес, на 10.11.2017 година беше отворена десеттата „Coca-Cola Активната зона“ што Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola ја донираа на Градот Скопје. Проектот „Coca-Cola Активни зони“ се реализираше во повеќе општини ширум земјава во соработка со локалните самоуправи и вклучува поставување фитнес-зони на отворено, опремени со најмодерни професионални справи за вежбање, достапни 24 часа на сите граѓани без никаков надоместок. Проектот е дел од глобалната платформа на Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola за промоција на физичките, спортски и рекреативни активности и вложување во заедницата, како основа за создавање навики за активен животен стил и мотивирање на граѓаните редовно да спортуваат и да се рекреираат. „Со Скопје ја заокружуваме и втората година од овој значаен проект и осврнувајќи се на овие две години во кои дониравме вкупно 10 активни зони, без сомнение, можам да кажам ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, денеска /06.11.2017 година, понеделник/ одржа прес-конференција пред бараката број 16, односно Архивата на Градот. - Денеска сме пред бараката 16 на Градот Скопје да најавам едно од изборните ветувања и она што го ветивме на граѓаните во изборната кампања. Имено, од следната недела бараката 16, онаа во којашто граѓаните имаат најголема потреба за вршење на сопствените услуги, ќе започне со двосменско работење започнувајќи од 7:30 сабајле до 19:30 навечер. Ова е местото каде што граѓаните најчесто комуницираат со Градот Скопје. Ќе има и 2 паузи во текот на работењето и и тоа во текот на првата смена од 11:30 до 12 часот и во текот на втората смена од 14:30 до 15 часот. Работиме интензивно на подготвување на еден реален едношалтерски систем во кој граѓаните ќе можат оние активности што се поврзани и со градската администрација да ги обавуваат и на шалтерите на централната власт, меѓутоа и на општините во Градот Скопје, со цел услугите што ги дава Градот Скопје ...
| | веќе видена | слични

На кејот на реката Вардар во близина на скејт-паркот денеска беше отворена десеттата „Кока кола активна зона", која „Пивара Скопје" и компанијата „Кока кола" му ја донираа на Скопје.Активната зона свечено ја отворија градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов, и директорот за односи со јавност и комуникации на „Пивара Скопје“, Ламбро Патче.„Навистина ми е чест што градот Скопје повторно е дел од овој проект, преку кој заедно со „Пивара Скопје“ и компанијата „Кока кола“ имаме можност да ги мотивираме граѓаните редовно да спортуваат и да практикуваат активни животни навики дотолку повеќе што целата оваа зона и инфраструктура е бесплатна за користење и достапна за граѓаните во секое време. Нашата цел е да имаме чист, модерен и безбеден град и граѓани што се грижат за себе и за својата средина. Токму затоа „Кока кола активната зона“ е од големо значење за градот Скопје и апелирам до граѓаните на нашиот град да ја чуваат и да се грижат за неа. Исто така, ги повикувам сите компании да го следат овој позитивен ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 61 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 228 | | | веќе видена

Адвокатот Александар Тортевски во емисијата Топ Тема на телевизија Телма, истакна дека обвинението против поранешниот премиер Никола Груевски во случајот ...
сите 42 | | | веќе видена

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ вечерва оддржува седница на централниот комитет во седиштето на партијата. Највисоко на агендата на вечерашниот состанок се очекува ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворена последната Coca-Cola Активна зона за 2017 г.

Од:
До кого (е-маил):
Порака: