Сипковски го освои трофејот, нашите играчи го потврдија потенцијалот на снукер турнирот во „Гран Клуб“

Триесетина учесници од Македонија, Бугарија и Албанија изминатиот викенд учествуваа на силен снукер турнир чиј организатор беше спортскиот клуб „Гран Клуб“. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања в четврток треба да расправа за одземање на мандатот на пратеникот Никола Груевски. Седницата ...
сите 520 | | | веќе видена

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 277 | | | веќе видена

Во соопштението од Кабинетот на Пендаровски се наведува дека претседателот на Алијансата за Албанците, Села, упати честитки до претседателот Пендаровски по ...
сите 229 | | | веќе видена

Завршува слободното формирање на цените на горивата. Од понеделник ќе стапи на сила нова методологија. Од регулаторната комисија велат дека на трговците ќе им ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сипковски го освои трофејот, нашите играчи го потврдија потенцијалот на снукер турнирот во „Гран Клуб“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: