Дора Бакојани за нашето име: И јас сакам да сум Синди Крафорд, но..

3 копии

Запрашана дали терминот „Македонија“ треба да биде дел од идното име на соседната земја, поранешната министерка за надворешни работи на Грција вели дека постојат желби, но постои и реалност. „Искрено, и јас би сакала да изгледам како Синди Крафорд, но …“, рече таа. Бакојани, поранешната градоначалника на Атина, шефица на грчката дипломатија, ќерка на екс-премиерот Мицотакис и сестра на лидерот на Нова демократија, Киријакос Мицотакис, подржува име што ќе го вклучува и терминот „Македонија“, доколку тоа биде проследено со промени во уставот на соседната земја, со што ќе се елиминира секој иредентизам.
| | веќе видена | слични

 Нам ни изгледа дека холивудските ѕвезди се совршени и немаат никакви недостатоци во нивниот изглед. Им завидуваме на тоа и посакуваме да бидеме како нив. Но сепак, верувале или не, и тие имаат недостатоци за кои се свесни и не ги сакаат кај себе. Па така, додека ние им се восхитуваме, тие се грижат за тоа што не им се допаѓа кај нив. Во продолжение дознајте која славна личност каков комплекс има кога станува збор за изгледот: Анџелина Џоли Додека сите посакуваат да имаат усни како актерката, таа смета дека природата ја наградила со преголеми усни. Синди Крафорд Американскиот супер-модел уште од младоста има комплекс дека нејзините гради се премногу мали, па таа често избегнува облека со длабоко деколте, бидејќи мисли дека градите ѝ висат. Џенифер Лоренс Актерката во едно интервју има признаено дека би сакала да има совршено тело, бидејќи се смета себеси за полна, а за градите смета дека ѝ се преголеми. Кристен Стјуарт Таа признала дека никогаш не била среќна со нејзините уши и според неа се многу големи, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пред пратениците следната недела во Собранието ќе се најде новиот текст на законот за Јавно обвинителство, со кој Специјалното јавно обвинителство ќе се ...
сите 165 | | | веќе видена

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 225 | | | веќе видена

Откако го освои Вимблдон, најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, со семејството дојде на летување во Хрватска. Тој пред неколку дена стигна на Корчула, па ...
сите 245 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дора Бакојани за нашето име: И јас сакам да сум Синди Крафорд, но..

Од:
До кого (е-маил):
Порака: