Швајцарското село Албинен ја обнови понудата: Бараме жители и нудиме 21.500 евра по лице

2 копии

Жителите на швајцарското село Албинен, во кантонот Вале, одлучуваат за новата политика со која на странци ќе им понудат пари да дојдат и барем десет години да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 163 | | | веќе видена

На референдумот на 30-ти септември, да излеземе и да го дадеме гласот за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Сите заедно да бидеме глас што ќе ја обезбеди ...
сите 96 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Швајцарското село Албинен ја обнови понудата: Бараме жители и нудиме 21.500 евра по лице

Од:
До кого (е-маил):
Порака: