Севиља го отпушти тренерот, ја врати легендата на кормилото!

По неуспешната авантура во Рома , Рамон Родригес Вердехо или попознат како Мончи, се врати во таборот на Севилја каде повторно ќе ја извршува функцијата на ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Славија Прага е најпријатното изненадување во оваа сезона во Лига Европа, па откако ја минаа групната фаза во конкуренција на Зенит, Бордо и ФК ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Славиа Прага е најголемата сензација во Лигата на Европа. Во осминафиналеот ја елиминираа Севиља која беше голем фаворит и тоа откако во продолженијата губеа ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот прволигаш, Севилја доживеа шокантна елиминација од Славија Прага во осминафиналето во Лига Европа, пораз кој ја прели часата кај раководството кое ...
| | веќе видена | слични

Останато

Информацијата е потврдена за МИА од три земји членки на ЕУ, но француски дипломатски извори тврдат дека „речиси нема шанса" Франција да го прифати предлогот. ...
сите 899 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. ЕВН со убедлива игра до победа над Пекабеско Пекабеско 1-9(0-5) ЕВН Пекабеско: ...
сите 49 | | | веќе видена

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 205 | | | веќе видена

Колку пари заработи од хидроцентралите? Во 2015 година конзорциумот во кој има удел Мицкоски од владата на Никола Груевски добива 33 илјади метри квадратни ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Севиља го отпушти тренерот, ја врати легендата на кормилото!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: