Хулк може да игра без грижи: Неговата сестра им побегнала на киднаперите!

Фудбалерот на Зенит Хулк ќе може да го даде својот максимум во натпреварот против Андерлехт, откако неговата сестра Анџелика Вијера, која беше киднапирана, успеала да им побегне на грабнувачите и да се врати дома.
| | веќе видена | слични

Напаѓачот на бразилската фудбалска репрезентација и на рускиот првак Зенит, Хулк, доби радосна вест. Најмалата сестра на Хулк - Анжелика Апарезида Виеира, која беше грабната, успеа да им избега на киднаперите и да се врати во родителската куќа, соопштја светските медиуми. Според бразилскиот "Глобо њуз", 22-годишната Анжелика најверојатно успеала да се ослободи од куќата каде што ја сокриле киднаперите и да избега. Во понеделникот околу 14 часот по локално време Анжелика беше грабната од двајца вооружени мажи пред ресторанот во градот Кампина Гранде во североисточната бразилска држава Параиба. Само 24 часа подоцна, Ажелика била пронајдена како оди сама кон својот дом. Сестрата на Хулк не е првата жртва на вакви криминални престапи во Бразил. Најпознат случај на киднапирање е со мајката на Робињо, која во 2004 година мина цели 41 ден како заробеничка. Слична судбина имаше и таткото на Ромарио, мајката на Луиш Фабијано и други.
| | веќе видена | слични

Бразилската полиција соопшти дека уапсила три лица вмешани во киднапирањето на најмладата сестра на фудбалерот на Зенит Хулк. Полицијата прецизираше дека меѓу уапсените е и шефот на сестра на Хулк, инаку кандидат за локалното градско собрание. Киднаперите околу пладне ја пуштиле Анџелика Апаресида Виеира, еден ден откако ја киднапираа пред ресторанот во кој е вработена како нутриционист. Од полицијата нагласија дека 22-годишната Анџелика е пуштена откако киднаперите не можеле да се договорат околу износот кои би го барале за откуп. Тогаш еден од нив се изнервирал и ја пуштил девојката да си замине.
| | веќе видена | слични

Сестрата на бразилскиот напаѓач на Зенит, Хулк им побегнала на киднаперите еден ден по заложничката драма во североисточното место Кампина Гранде. Анжелика Апаресида Виеира (22) се вратила дома, објави „О Глобо“, откако на двајцата вооружени киднапери, успеала да им побегне од куќата во која ја држеле како заложник. Таа во текот на денот, точно еден ден откако била киднапирана од својот автомобил, се вратила дома, по што семејството на Хулк може да се врати во нормала. Анжелика беше една од низата жртви на киднапери во Бразил, кои киднапираат блиски личностио на познати спортисти со цел да издејствуваат поголема сума на пари за откуп. Робињо, Луис Фабијано, Графите и многумина друго досега имале вакви заложнички семејни драми.
| | веќе видена | слични

Помладата сестра на бразилскиот ас Хулк, 22-годишната Анжелика Апаресида Виера е повторно слободна, откако по два дена од грабнувањето, успеала да им избега на киднаперите и да се врати дома. Сестрата на напаѓачот на Зенит била грабната од пред ресторанот во градот Кампино Грандеу, во кој работи како нутриционист. Полицијата продолжува со истрагата, а по разговорот со неа се очекува да добијат повеќе насоки за апсење на киднаперите.
| | веќе видена | слични
2 копии

Ангелика Виера(22),сестра на славниот бразилски фудбалер Хулк,денеска е пуштена на слобода по два дена поминати во заробеништво. Според извештаите на локалните медиуми,Ангелика е пронајдена на улиците на Сао Паоло.Ангелика била киднапирана во бразилскиот град Кампино Гранде од пред ресторанот каде што работи.Сопственикот на ресторанот,Хелио да Силва,изјавил за полицијата дека Ангелика била извлечена од сопствениот автомобил и била внесена во комбе кое заминало во непознат правец. Полицијата го истражува целиот инцидент,а по разговорот со семејството ќе има повеќе информации за да продолжи со истрагата.
| | веќе видена | слични

Помладата сестра на бразилскиот фудбалер Хулк, кој игра за рускиот Зенит, исчезна во понеделникот попладне во градот Кампина Гранде. Бразилската полиција соопшти дека го истражува исчезнувањето на 22-годишната Анжелика Апаресиде Виеира, а локалните медиуми пренесуваат дека таа е киднапирана пред ресторанот во кој работи како нутриционист. Портпаролот на полицијата Калина Сиереде, меѓутоа, изјави за агенцијата Асошиејтед прес дека се уште е рано да се оценува дека Анжелика Виеира е киднапирана, како што пренесуваат бразилските медиуми. Личноста која во тој момент била со неа и изјави на полицијата дека девојката е грабната. Киднаперите ја извлекле од нејзиното возило и ја префрлиле во своето комбе по што заминале во непознат правец. Таа додала дека напаѓачот на Зенит од Санкт Петербург е известен за исчезнувањето на помалата сестра, а семејството чека да им се јават киднаперите со своето барање. Не е прв пат киднаперите да се нафрлат на славните спортисти. Пред осум години хорор поради грабнувањето на мајка ...
| | веќе видена | слични

Напаѓачот на бразилскиот национален фудбалски тим и на Зенит, Халк доби добра вест денес попладне. Најмалата негова сестра - Анжелика Апарезида Виеира, која вчера беше киднапирана, успеала да избега од киднаперите и да се врати во родителската куќа, јавуваат светските медиуми. Според бразилскиот "Глобал њуз", 22-годишната Виеира најверојатно успеала да се ослободи од куќата, каде што била скриена од киднаперите, и да избега. Вчера околу 14 часот по локално време Анжелика била киднапирана од двајца вооружени мажи пред ресторан во градот Кампина Гранде. Само 24 часа подоцна, сепак, Анжелика била пронајдена како оди сама и била одведена во домот. Сестрата на Халк не е првата жртва на ваквите злосторства во Бразил. Најпознат е случајот со мајката на Робињо, која во 2004-тата помина 41 ден во заложништво. Слична судбина имале таткото на Ромарио, мајката на Луис Фабиано и други.
| | веќе видена | слични

Останато

Јавнотото обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во домот Специјалната обвинителка во заминување, Катица Јанева барало два телефони, но ...
сите 322 | | | веќе видена

Како Управата за семе и саден материјал би можела да блокира капитални инвестиции, да добие замерки од меѓународната заедница, или да не работи транспарентно, ...
сите 90 | | | веќе видена

Нов текст на законот за Јавно обвинителство, со кој се предлага Специјалното јавно обвинителство да се интегрира во досегашното Јавно обвинителство за гонење ...
сите 101 | | | веќе видена

Случајот „Рекет“ кој е една од најголемите афери и случаеви на Владата на СДСМ каде што се вмешани директно СДСМ и нивни луѓе иако од петни жили се обидуваат ...
сите 187 | | | веќе видена

Лидерската средба дефинитивнонема да се одржи. Од Владата објавија дека не се создадени услови за постигнување консензус за организирање на средба. Во ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хулк може да игра без грижи: Неговата сестра им побегнала на киднаперите!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: