Месото кое ќе го јадеме во 2040 година нема да потекнува од животни, тврди научeн извештај

5 копии

Најголемиот дел од месото кое луѓето ќе го консумираат во 2040 година нема да потекнува од животни кои се одгледуваат за колење и производство на месо.Ова се ...
| | веќе видена | слични

Серж Гнабри зад себе има навистина добра пва сезона во дресот на Баерн Минхем. Гнабри во Баерн дојде минатото лето од Ходенхајм и одигра 42 натпревари во сите ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Со новиот урбанистички план за Бусан се предвидува подрачјето на пазарот за кучешко месо да се претвори во парк. Продавачите на месо , сите 19 , се согласиле ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 187 | | | веќе видена

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 139 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 96 | | | веќе видена

Борис Џонсон го зацврсти своето водството во трката за нов лидер на конзервативната партија и премиер на Обединетото Кралство. Во вториот круг од гласањето ...
сите 99 | | | веќе видена

На средбата се разговараше за билатералните односи меѓу Северна Македонија и Италија, при што беше изразено задоволство од континуираниот успешен развој на ...
сите 155 | | | веќе видена

Димитар Андоновски за македонската публика е најпознат како пејач и автор, како соло-изведувач и во поново време како вокалист на „Тајфата“, но веќе неколку ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Месото кое ќе го јадеме во 2040 година нема да потекнува од животни, тврди научeн извештај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: