Македонска салата


Супер вкусна салата со печурки и пилешко, доволна за 4 лица. Ова е рецептот: 400 гр. пилешко 2 лажици маргарин 2 парчиња леб 1 лимон 5 лажици маслиново ...
| | веќе видена | слични

Здрав и брз оброк за целото семејство! 4 јајца 150 гр блитва, спанаќ, зеље (што и да имате) 200 мл јогурт 150 гр сирење 1 прашок за печиво 7 лажици брашно 7 ...
| | веќе видена | слични

Едноставен и вкусен пица бургер – еве како да го подготвите! 1 вегетаријански бургер 1 земичка од интегрално брашно 2 лажици доматен сос со вкус на пица 1 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 182 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, преку статус на Фејсбук го коментираше бегството на екс премиерот и почесен претседател на партијата, Никола ...
сите 312 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 79 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 136 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 312 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонска салата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: