Торнадо ја погоди Флорида – снимките налик на печурка од атомска бомба! Силно невремено ја погоди Флорида, а торнадото поминал преку некои делови на градот Форт Валтон Бич. На социјалните мрежи се појавија невероватни снимки од торнадото. Како што


Силно невремено ја погоди Флорида, а торнадото поминал преку некои делови на градот Форт Валтон Бич. На социјалните мрежи се појавија невероватни снимки од торнадото. Како што објавил порталот WТХР, на снимката на еден од корисниците на Фејсбук Дејв Перкинс се гледа движењето на торнадото и неговото патување преку вода, за потоа повторно да се врати на копно, рушејќи кровови. Медиумите пренесуваат дека торнадото "патувал" од Окалус и Санта Роса, делови кои најмногу се погодени до бурата.
| | веќе видена | слични

Флорида е прекрасно место, но некогаш има и страшни глетки. Торнадо како ова на приложеното видео, може да се појави одненадеж и да предизвика големи проблеми. За среќа, овој пат, поминало само со материјална штета.Ова е само уште едно видео кое потврдува дека не треба да се потценува моќта на природата. Погледнете го видеото.
| | веќе видена | слични

На социјалните мрежи се појавија неверојатни снимки од вчерашните торнада кои правеле пустош низ Америка. Како што објавил порталот WTHR, на една снимка што ја објавил Дејв Перкинс на „Фејсбук“ може да се забележат движењата и свртувањата на торнадото и неговото патување преку водата. Потоа повторно се враќа на копнениот дел рушејќи го кровот на една куќа. Медиумите пренесуваат дека торнадото патувало од Окалус и Санта Росе, деловите кои се најмногу погодени од бурата.
| | веќе видена | слични
2 копии

Силно невреме и торнадо вчера ја погоди Флорида. На социјалните мрежи се појавија фотографии и видеа од пустошот што зад себе го остави торнадото. На видеото се гледа како торнадото се движи над водата, а потоа се враќа на копно. Невремето пристигнало од Окалаус и Санта Роуз, места кои се најпогодени од торнадото. Засега нема официјални информации за настанатата штета, ниту за тоа дали има жртви.
| | веќе видена | слични

Останато

Федералната администрација за воздухопловство ги предупреди американските комерцијални авиони кои летаат над водите на Персискиот Залив, дека ризикуваат да ...
сите 164 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски на својот Фејсбук профил и честиташе на нашата претставничка на Евровозија Тамара Тодевска, која синоќа во Тел Авив го освои ...
сите 283 | | | веќе видена

Вклучувањето на опозицијата во евроинтегративните просеци, пред сè во реформската агенда, може да биде првиот чекор во помирувањето. Новиот претседател Стево ...
сите 245 | | | веќе видена

Ова беше нивна прва средба, со оглед дека премиерот не присуствуваше на инаугурацијата на шефот на државата пред четири дена. Денеска портпаролот на Владата , ...
сите 196 | | | веќе видена

Се задржува трендот на регистрирање на голем број на заболени од мали сипаници во државата. Во изминатата недела бројот на новорегистрирани заболени изнесува ...
сите 192 | | | веќе видена

Цената на нафтата на светските берзи порасна на 73 долари за барел поради намалувањето на понудата и загриженоста поврзана со нов можен прекин на испораката од ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Торнадо ја погоди Флорида – снимките налик на печурка од атомска бомба! Силно невремено ја погоди Флорида, а торнадото поминал преку некои делови на градот Форт Валтон Бич. На социјалните мрежи се појавија невероватни снимки од торнадото. Како што

Од:
До кого (е-маил):
Порака: