Романтична прослава на Хилал и Али Кемал од серијата “Далеку од дома“

Турските актери Мираи Данер и Кубилај Ака повеќе од две години се во љубовна врска.Меѓу главните актери од турската серија “Далеку од дома“ кои ги играат Хилал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Управата на ПСУ „Јахја Кемал“ реагира дека секоја година пред уписите, одредени центри шират невистини и клевети за нивното реноме, за да им наштетат. Од таму ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 15. април 2019 (ИНПРЕС) – Охридските гимназијалци продолжуваат да нижат успеси. Овојпат се покажаа најдобри на регионалните натпреавари по хемија и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Лука Грашкоски , ученик во втора година во средното училиште „Нова“ од Скопје, освои златен медал со најмногу поени на 26. Македонска математичка олимпијада за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 325 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 131 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Македонија Гордана Сиљановска Давкова својата изборна програма ја претстави пред граѓаните на Валандово. Според нејзе иако СДСМ и ...
сите 172 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова во поседната ТВ-дебата на претседателските кандидати на ТВ21 пред самиот финиш на кампањата, односно изборниот молк, рече дека само ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Романтична прослава на Хилал и Али Кемал од серијата “Далеку од дома“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: