ФОКУС НА ДЕНОТ: Ќе има ли победник во вториот круг?

3 копии

Првостепено осудените за упадот во Собранието на 27 април, Митко Чавков, Горан Ѓошевски, Душко Лазаров, Никола Митревски – Кољо и Абдулфета Алими остануваат во ...
| | веќе видена | слични

Жалбите за притворите на осудените во судскиот процес за настаните на 27. април во Собрание, се одбиени, информира Таква одлука донесе Апелациониот суд откако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Република го обезбеди документот што го доставил адвокатот на осудениот поранешен директор на Бирото за јавна безбедност (БЈБ) Митко Чавков, Сашко Дуковски, до ...
| | веќе видена | слични

Останато

Една од главните забелешки е што во преодните и завршните одредби на предлог законот за Јавно обвинителство се остава еден простор за условно речено вдомување ...
сите 247 | | | веќе видена

Доколку се ревидира методологијата на проширување и доколку Унијата напредува во сопствената реорганизација преговорите на Северна Македонија со Унијата можат ...
сите 362 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 197 | | | веќе видена

1ТВ по долго време откако излезе аферата со случајот Рекет, се огласија на социјалните мрежи. – Нашата прва објава ја посветуваме на Бојан Јовановски, човекот ...
сите 86 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски во вечерашното гостување во емисијата “Што не е јасно“ на ТВ Алфа, истакна дека селективната правда во Република ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОКУС НА ДЕНОТ: Ќе има ли победник во вториот круг?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: