Најлоша песна слушната 29 милиони пати

Песната на Ребека Блек видена 29 милиони пати на Јутјуб Песна на 13 годишна Американка стана заразна на интернет, откако нашироко беше опишана како најлоша песна што некогаш била снимена. Поп песната на Ребека Блек, наречена „Петок“, на Јутјуб беше видена повеќе од 29 милиони пати. Песната стана тренд и на Твитер, а е тема и на бројни интернет коментари и дискусии. Главната причина се исмејувањата од милиони луѓе за она што луѓето го сметаат за лоши стихови. Еден од нив гласи „вчера беше четврток, четврток, денеска е петок, петок“, „морам да одам до автобуска, да фатам автобус, да ги видам пријателите“ и „ние, ние, ние сме многу возбудени, многу возбудени“. Луѓето брзо ја искритикуваа песната, не само заради зборовите. Гласот на тинејџерката, наголемо поттикнат и поддржан од електронски уреди, како и видеото, се означени како страшни. Песната беше произведена од Арк мјузик фактори, со седиште во Лос Ангелес - куќата се опишува себе си како независна дискографска ...
| | веќе видена | слични

“Петок“ на Ребека Блек е најлоша песна во историјата? Можеби... Но, факт е дека има повеќе прегледи на YouTube од видеото за “Born This Way“ на Лејди Гага. Видеото за првата песна на Ребека Блек “Friday” веќе има повеќе од 31,5 милиони прегледи на YouTube. Лејди Гага со видеото за “ Born This Way“ има “само“ 23 милиони. Направено пред само една седмица за 2000 долари, “Friday“ стана вистинска сензација, во негативна или позитивна смисла. Многумина веќе и јавно изјавија колку не им се допаѓа Ребека: “Ребека, не те мразиме бидејќи си славна. Славна си бидејќи те мразиме“ - твитна актерот Чарли Шин. Но, 13 годишното девојче доби силна поддршка од Сајмон Колвел (Simon Cowell) познатиот судија од повеќе шоуа за таленти: “Ја обожувам. Не сум видел ништо слично што создало толку контроверзи. Генијално. Тоа што успеа да налути толку многу луѓе е еднставно брилијантно“. Во меѓувреме Ребека е насекаде. Имаше фото сесија за магазинот People, вечерва треба да гостува кај Џеј Лено, преходно беше на многу други ...
| | веќе видена | слични

Песната на 13 годишната Ребека Блек стана интернет хит, но не поради причината која таа ја сакала... Мајката на 13 годишната Ребека Блек платила 2.000 долари на компанијата Ark Music Factory, за да ја направат песната Friday за нејзината ќерка, која е обработка на легендарната песна на Боб Дилан од 1967 година и да снимат песна за истата, а по завршувањето го објавиле нејзиното видео на YouTube. Песната Friday стана интернет хит, па до сега на интернет има над 30 милиони прегледи. Но, Ребека не беше среќна кога ги виде коментарите кои ја прогласуваат за најлоша пејачка на светот. „Мислам дека луѓето се изживуваат врз мене на интернет. Мене песната многу ми се допаѓа и мило ми е што доби толкав публицитет. Луѓето толку се вознемируваат околу мојата песна, а јас мислам дека е одлична“, изјави младата пејачка за списанието People. Но, покрај тоа што од страна на интернет корисниците е прогласена за најлоша пејачка на светот, познатиот Сајмон Коувел изјавил дека песната „многу му се допаѓа“, а продажбата на ...
| | веќе видена | слични

Какo да ни беше малку еден Џастин Бибер, па еве ја и неговата женска варијанта! Или можеби - сепак не? Иако може да се пофали дека “украде“ штос од славниот Бибер и песната која ја постираше на интернет стана хит - оваа девојка сепак, малку се преценила. Биберчето знае да пее, а единственото нешто кое 13-годишната Ребека Блек го покажа дека со пари, талент не се купува. Со други зборови, мајката на амбициозната тинејџерка и исплатила 2000 долари на компанијата Ark Music Factory за на нејзината ќеркичка да и напишат песна за нејзиниот омилен ден од неделата - „Петок“, односно - „Friday“. Очигледно, мајката и ќерката имале големи амбиции, бидејќи оваа неподнослива музика е всушност обработка на песна на легендарниот Боб Дилан. Како од успеале да ја уништат до толку и да ја претворат во најлошото нешто што сте го чуле? Пааа, има неколку причини. Како прво, компјутерски обработениот глас на младата Ребека. И ако тоа само по себе не е доволно - тука е ужасно лошиот текст. „Вчера беше четврток, денес е ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 251 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 285 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 289 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 31 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 231 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најлоша песна слушната 29 милиони пати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: