Кривична пријава за убиството во Чаир

2 копии

СВР Скопје поднесе кривична пријава против М.С.(43) од Скопје за сторени кривични дела „убиство“ и „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“. На 11.07.2011 година, во раните утрински часови, во семејната куќа лоцирана на ул.„Кемал Сејфула„ во Скопје , по настаната вербална расправија со неговата сопруга Наџије С.(42) со која подолг временски период биле во нарушени семејни односи, откако истата заминала со најмалото дете во нивната спална соба да спие, пријавениот со пиштол „екол“ кал.7,65 мм, што го поседувал без одобрение и нанел прострелна рана во слепоочницата. Повредената била пренесена во ГОБ „Свети Климент Охридски“, каде по кратко време им подлегнала на повредите. На местото на настанот е извршен увид од страна на увидна екипа, при што се пронајдени пиштолот, рамка со пет куршуми, една чаура и еден проектил, што се предадени за вештачење.
| | веќе видена | слични

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против О.Р. (22) од Куманово и В.А. (20) од скопското село Идризово за сторени кривични дела разбојништво и две дела тешка кражба на дрзок начин Двајцата на 9-ти овој месец, на плоштадот „Маршал Тито“ во Куманово, со употреба на физичка сила извршиле разбојништво над С.Д. (81), одземајќи и златни обетки. Во текот на овој месец пријавените извршиле дрски кражби и над две други постари жени, одземајќи им исто така обетки.
| | веќе видена | слични

Кумановец нападнал полицаец во обид да му избега од апсење. Кумановската полиција поднесе кривична пријава против М.З. (19) од Куманово за сторено кривично дело спречување службено лице во вршење службено дејствие. Според полицијата завчера на улицата Октомвриска револуција" во Куманово, при интервенција на полициски службеници, поради претходно нарушен јавен ред и мир од страна М.З. тој се оглушил на наредбите да застане и турнал еден од полициските службеници.
| | веќе видена | слични

Две момчиња ограбиле старица на која од уши и украле златни обетки. Кумановската полиција поднесе кривична пријава против О.Р. (22) од Куманово и В. А. (20) од село Идризово, Скопско, за сторени кривични дела разбојништво и две дела тешка кражба на дрзок начин. Според полицијата минатиот викенд на плоштадот Маршал Тито" во Куманово двајцата со употреба на физичка сила извршиле разбојништво над С.Д. (81) одземајќи и златни обетки. Полицијата ги поврзала двајцата и со други два случи кога и над две други постари жени извршиле дрски кражби, одземајќи им исто така обетки.
| | веќе видена | слични

СВР Куманово поднесе кривична пријава против 19-годишниот М.З. од Куманово за сторено кривично дело „спречување службено лице во вршење службено дејствие“. Пред два дена на улицата „Октомвриска Револуција“ во Куманово, при интервенција на полициски службеници од ПМЕП, поради претходно нарушен јавен ред и мир од страна на пријавениот, истиот се оглушил на наредбите да застане и турнал еден од полициските службеници. (Крај)
| | веќе видена | слични

Полицијата поднесе кривична пријава против 43-годишниот М.С. од Скопје, кој вчера во населбата Чаир си ја застрела сопругата. Имено, вчера во раните утрински часови, во семејната куќа лоцирана на улицата “Кемал Сејфула“ во скопската населба Чаир, по настаната вербална расправија со неговата сопруга Наџије С.(42) со која подолг временски период биле во нарушени семејни односи, откако истата заминала со најмалото дете во нивната спална соба да спие, пријавениот со пиштол, што го поседувал без дозвола и нанел прострелна рана во слепоочницата. Повредената била пренесена во болница, каде по кратко време им подлегнала на повредите. На местото на настанот е извршен увид од страна на увидна екипа, при што се пронајдени пиштолот, рамка со пет куршуми, една чаура и еден проектил, што се предадени за вештачење. Против М.Ц. е поднесена пријава за кривични дела “убиство“ и “недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“.
| | веќе видена | слични

Останато

„Одлуката останува на вас, граѓаните на ПЈРМ, морам да кажам вака иако воопшто не ми се допаѓа кратенката ПЈРМ. Ако барав нешто од вас, тоа е во иднина да ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните служби на Град Скопје ќе ја разгледаат иницијативата поднесена од Општина Аеродром за ново сообраќајно решение на булеварот „Србија“ и во соработка ...
сите 83 | | | веќе видена

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 23 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 143 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 125 | | | веќе видена

Актерската екипа од општински народен театар „Невена Коканова“ од Дупница, Бугарија, со претставата „Хотел меѓу овој и оној свет“, беше изведена пред ...
сите 50 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на Бенелукс денеска во Сараево потврдија дека нивните земји како членки на Европската унија, силно ја поддржуваат европската ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична пријава за убиството во Чаир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: