Рамазанските пости се во тек еве што да јадете за време на овој голем муслимански празник


3 копии

Слично како во христијанската религија постите се карактеристични и кај муслиманите и тоа токму во овој период од годината кога се слави нивниот најголем ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Најважниот и најсветиот месец во духовниот живот на припадниците на Исламот повикува уште еднаш да ги афирмираме вредностите на простување и сочувствување, на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Претседателот на Владата, Зоран Заев, синоќа беше гостин на ифтарска вечера организирана од Стопанската комора на Северо-Западна Македонија, по повод светиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дозволете ми да ја изразам мојата голема благодарност за поканата и за честа што ми е укажана да бидам заедно со вас, на ифтар, за време на Светиот месец ...
| | веќе видена | слични

Со пригодна свеченост во организација на Тетовското муфтиство беше пуштен во употреба нов објект за верски и социјални услуги на Исламската верска заедница во ...
| | веќе видена | слични

По повод рамазанските пости и годинава во организација на делчевскиот градоначалник се одржа традиционалната рамазанска ифтарска вечера. Покрај претставници на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полициски нуркачи во контаминираните води околу новозеланскиот вулкански Бел остров, каде нема речиси никаква видливост, денеска се обидуваат да ги пронајдат ...
сите 136 | | | веќе видена

ОВЕН Љубов Во текот на оваа година треба да се научите со леснотија да ја прифаќате промената. Многу често ќе се најдете растргнати помеѓу домот, работата, ...
сите 195 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рамазанските пости се во тек еве што да јадете за време на овој голем муслимански празник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: