Трагедија: Работник почина на скопските клиники

Тој бил качен на платформа на висина од околу три метри при што во еден момент згазнал на гипсена табла и паднал. Како што соопшти МВР, несреќата се случила вчера околу 14:40 часот, додека А.Г. (60) од кочанското село Горни Подлог, работел во хала-луштара во кругот на фирмата „Мак-Прогрес“ во Виница. Тој бил качен на платформа на висина од околу три метри при што во еден момент згазнал на гипсена табла и паднал. Со возило на итна медицинска помош А.Г. е пренесен во Општа болница Кочани, каде му е укажана лекарска помош, но поради сериозноста на повредите е пренесен во Ургентниот центар-Скопје, каде во 16:40 часот починал.
| | веќе видена | слични
2 копии

Работник при пад од триметарска платформа во Виница вчера се здобил со тешки телесни повреди, на кои им подлегнал во Ургентниот центар во Скопје. Како што соопшти МВР, несреќата се случила вчера околу 14:40 часот, додека А.Г. (60) од кочанското село Горни Подлог, работел во хала-луштара во кругот на фирмата „Мак-Прогрес“ во Виница. Тој бил качен на платформа на висина од околу три метри при што во еден момент згазнал на гипсена табла и паднал. Со возило на итна медицинска помош А.Г. е пренесен во Општа болница Кочани, каде му е укажана лекарска помош, но поради сериозноста на повредите е пренесен во Ургентниот центар-Скопје, каде во 16:40 часот починал.
| | веќе видена | слични

На 22.04.2017 година околу 14,40 часот во Виница, А.Г.(60) од с.Горни Подлог-Кочани, работејќи во хала-луштара која се наоѓа во кругот на фирмата „Мак-Прогрес“ во Виница, бил качен на платформа на висина од околу 3 метри при што во еден момент згазнал на гипсена табла и паднал. Со возило на ИМП А.Г. е пренесен во ОБ-Кочани, каде му е укажана лекарска помош, но поради сериозноста на повредите истиот е пренесен во УЦ-Скопје, каде во 16,40 часот починал. Loading...
| | веќе видена | слични

Работник загина завчера во кругот на фирмата „Макпрогрес“ во Виница, информира МВР. Станува збор за А.Г.(60) од кочанското село Горни Подлог. Според полицијата, несреќата се случила околу 14.40 часот во халата луштара. Работникот бил качен на платформа на висина од 3 метри, при што во еден момент згазнал на гипсена табла, која се скршила, па А.Г. паднал. Тој со возило на Итната медицинска помош бил пренесен во болницата во Kочани, но поради сериозноста на повредите, бил префрлен во Ургентниот центар во Скопје, каде што во 16.40 часот починал.
| | веќе видена | слични

Останато

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 310 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 122 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 173 | | | веќе видена

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат ...
сите 237 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 219 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 364 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трагедија: Работник почина на скопските клиники

Од:
До кого (е-маил):
Порака: