Првиот роботски такси сервис е официјално отворен


3 копии

Употребата на сончевата енергија за производство на електрична енергија во автомобилите не е нова идеја. Производителите флертуваат со оваа технологија уште од ...
| | веќе видена | слични

Јапонскиот производител планира целосно да ги отстрани дизел моторите од понудата на своите возила на европскиот пазар, а ќе ги замени со хибриден и електричен ...
| | веќе видена | слични

Безбедносниот пакет Toyota Safety Sence драматично го намалува бројот на несреќи при удари од позади, а во моментов се вградува во 90% од моделите на Toyota и ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 132 | | | веќе видена

До вторник ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи со променлив интензитет. Пообилни врнежи од снег ќе има во недела и вторник и ќе се ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на 28 декември, во 12 часот, ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието. Известувањето ...
сите 122 | | | веќе видена

Италијанскиот премиер Џузепе Конте потврди дека младиот новинар Антониo Мегализи им подлегнал на повреди здобиени за време на нападот на божиќниот панаѓур во ...
сите 136 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев е уверен дека има поддршка од пратениците за да се заврши процесот на уставни измени и да се имплементира Договорот од Преспа „Видовте ...
сите 158 | | | веќе видена

Обидите на британската премиерка Тереза Меј да добие гаранции од ЕУ за својот договор за брегзит, нејзините противници го прогласија за срамен неуспех, кој не ...
сите 376 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Првиот роботски такси сервис е официјално отворен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: