Како да го привлечете според хороскопот?

Еве што им се допаѓа на мажите според хороскопот, што ги привлекува, а што ги одбива. Искористете ги овие мали тајни … Овен Овенот сака да се чувствува како да е еден и единствен. Кога сте со него тој мора да биде центар на вашиот свет. Контакт со очите, „паметни“ прашања и избегнување на пишување СМС пораки додека сте заедно, се нешта што многу му значат. Но не минувајте со него премногу време, инаку ќе помисли дека немате свој живот. Бик Бикот е знак со изострени сетила. Тој не може да ја промени својата природа и не е виновен што го привлекуваат жени кои изгледаат убаво, имаат прекрасна коса и се грижат за себе. Но вие треба да знаете дека токму тоа можете да го искористите за да го заведете. Близнаци Го привлекуваат интересни и интелигентни жени. Нормално, паметна жена знае кога е време да престане да зборува и да почне да слуша. Рак И покрај неговиот тврдоглав и тежок карактер, овој маж е нежна душа. Тој бара жена на која може да и верува, љубезна, полна со љубов, жена која ќе му биде вистинска поддршка ...
| | веќе видена | слични

А – енергичен човек, полн со изненадувања. Во него има многу романтика и страст. Грижлив, но само ако не му одземаш слободата. Б – Многу самостоен, често изгледа студен, но внатрешно врие од емоции. Ако одлучи да создаде сериозна врска , ќе биде верен до крај ! В - Сонувач, идеалист, верува во љубовта од бајките, копнее да биде сакан. Но понекогаш е многу непостоен и расеан. Има потреба жената до него постојано да прави романтични гестови и изненадувања. Г – Креативен маж кој сака прво да обезбеди услови за нормален живот и тогаш да мисли за врски . Во никој случај нема долго да трпи женски каприци. Д – Во друштво е весел, но пред жените е затворен. Не сака некој да истражува во неговите мисли. Не умее да покажува чувства. Ѓ - Срамежлив и искрен. Му треба долго време за да се опушти во една врска и да се покаже во вистинското издание. Е – Одличен љубовник, умее да ги воодушевува жените , но е склон и кон неверства. Треба да внесувате постојано возбуда во врската , за да не му стане досадно . Ж – Прекрасен ...
| | веќе видена | слични

Почетната буква од името говори многу за квалитетите кои ги поседува еден маж и за начинот на кој се однесува во една врска. А-Во друштво е весел, но пред жените е затворен. Не сака некој да истражува во неговите мисли. Не умее да покажува чувства. Б – Многу самостоен, често изгледа студен, но внатрешно врие од емоции. Ако одлучи да создаде сериозна врска , ќе биде верен до крај ! В- Сонувач, идеалист, верува во љубовта од бајките, копнее да биде сакан. Но понекогаш е многу непостоен и расеан. Има потреба жената до него постојано да прави романтични гестови и изненадувања. Г – Креативен маж кој сака прво да обезбеди услови за нормален живот и тогаш да мисли за врски . Во никој случај нема долго да трпи женски каприци. Д - Прекрасен маж ! Знае како да се однесува со жените , вистински кавалер со неспоредлива смисла за хумор. Среќница сте ако го имате . Ѓ- Срамежлив и искрен. Му треба долго време за да се опушти во една врска и да се покаже во вистинското издание. Е – Одличен љубовник, умее да ги воодушевува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на оваа хунта на власт. Со ...
сите 405 | | | веќе видена

Денес времето ќе биде облачно и студено со повремени врнежи, кои во западните делови ќе бидат претежно од снег. Во попладневните часови врнежите ќе преминуваат ...
сите 253 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 356 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 124 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 36 | | | веќе видена

Буџетот кој криминогената власт го предлага за 2019 година е мегаломански, расипнички и дополнително ќе ги осиромаши граѓаните на Република Македонија. Ова ...
сите 225 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како да го привлечете според хороскопот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: