Како да го привлечете според хороскопот?

Еве што им се допаѓа на мажите според хороскопот, што ги привлекува, а што ги одбива. Искористете ги овие мали тајни … Овен Овенот сака да се чувствува како да е еден и единствен. Кога сте со него тој мора да биде центар на вашиот свет. Контакт со очите, „паметни“ прашања и избегнување на пишување СМС пораки додека сте заедно, се нешта што многу му значат. Но не минувајте со него премногу време, инаку ќе помисли дека немате свој живот. Бик Бикот е знак со изострени сетила. Тој не може да ја промени својата природа и не е виновен што го привлекуваат жени кои изгледаат убаво, имаат прекрасна коса и се грижат за себе. Но вие треба да знаете дека токму тоа можете да го искористите за да го заведете. Близнаци Го привлекуваат интересни и интелигентни жени. Нормално, паметна жена знае кога е време да престане да зборува и да почне да слуша. Рак И покрај неговиот тврдоглав и тежок карактер, овој маж е нежна душа. Тој бара жена на која може да и верува, љубезна, полна со љубов, жена која ќе му биде вистинска поддршка ...
| | веќе видена | слични

А – енергичен човек, полн со изненадувања. Во него има многу романтика и страст. Грижлив, но само ако не му одземаш слободата. Б – Многу самостоен, често изгледа студен, но внатрешно врие од емоции. Ако одлучи да создаде сериозна врска , ќе биде верен до крај ! В - Сонувач, идеалист, верува во љубовта од бајките, копнее да биде сакан. Но понекогаш е многу непостоен и расеан. Има потреба жената до него постојано да прави романтични гестови и изненадувања. Г – Креативен маж кој сака прво да обезбеди услови за нормален живот и тогаш да мисли за врски . Во никој случај нема долго да трпи женски каприци. Д – Во друштво е весел, но пред жените е затворен. Не сака некој да истражува во неговите мисли. Не умее да покажува чувства. Ѓ - Срамежлив и искрен. Му треба долго време за да се опушти во една врска и да се покаже во вистинското издание. Е – Одличен љубовник, умее да ги воодушевува жените , но е склон и кон неверства. Треба да внесувате постојано возбуда во врската , за да не му стане досадно . Ж – Прекрасен ...
| | веќе видена | слични

Почетната буква од името говори многу за квалитетите кои ги поседува еден маж и за начинот на кој се однесува во една врска. А-Во друштво е весел, но пред жените е затворен. Не сака некој да истражува во неговите мисли. Не умее да покажува чувства. Б – Многу самостоен, често изгледа студен, но внатрешно врие од емоции. Ако одлучи да создаде сериозна врска , ќе биде верен до крај ! В- Сонувач, идеалист, верува во љубовта од бајките, копнее да биде сакан. Но понекогаш е многу непостоен и расеан. Има потреба жената до него постојано да прави романтични гестови и изненадувања. Г – Креативен маж кој сака прво да обезбеди услови за нормален живот и тогаш да мисли за врски . Во никој случај нема долго да трпи женски каприци. Д - Прекрасен маж ! Знае како да се однесува со жените , вистински кавалер со неспоредлива смисла за хумор. Среќница сте ако го имате . Ѓ- Срамежлив и искрен. Му треба долго време за да се опушти во една врска и да се покаже во вистинското издание. Е – Одличен љубовник, умее да ги воодушевува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премногу лажни вести и манифестација на крајна неодговорност кон интересите на државата, граѓаните и иднината од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Невистините што ...
сите 157 | | | веќе видена

„Јас го извадив пиштолот и кажав – полиција, за да не пристапуваат кон личноста која ја заштитувам“, рече директорот на Бирото за јавна безбедност (БЈБ) Сашо ...
сите 209 | | | веќе видена

„За мене е неверојатно што сум тука. Имам 80 години и уште продолжувам да работам. За мене е важна работата, со неа живеам во многу животи”, рече филмската ...
сите 97 | | | веќе видена

Како што пишуваат италијанските медиуми првиот човек на Јувентус Андреа Ањели знае која ќе биде следната ѕвезда која ќе пристигне во Торино. Познато е дека ...
сите 242 | | | веќе видена

Форумот за демократска Македонија оствари средба со Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, Вицепремиерот за европски прашања, Бујар ...
сите 38 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како да го привлечете според хороскопот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: