Најпрскани се праските, јаболката, грозјето, а најмалку пченката, авокадото, ананасот,…

Иако прскањето со пестициди зависи од временските услови, листите на овошје и зеленчук во кое има најмногу и најмалку пестициди не се менува многу од година во ...
| | веќе видена | слични

Пестицидот е на листата на Европската Унија , како сериозно ризичен за пчелите , а се употребува во третманот на земјоделските производи. Денеска полското ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во текот на следните неколку денови, поточно некаде до вторник ќе продолжи променливото време со локални послаби врнежи и тоа од дожд на ниските и снег на ...
сите 222 | | | веќе видена

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 214 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш имаат експлицитно видео клип кој секој момент може да осамне во јавноста. Пеачката и фудбалерот се снимале за време на се*с во ...
сите 170 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 61 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најпрскани се праските, јаболката, грозјето, а најмалку пченката, авокадото, ананасот,…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: