Македонија мора да има програма за трансплантација на срце

Професоре Николиќ вие изведовте интервенција за вградување вештачко срце што е новина во Македонија, а во регионот претходно е изведена во Дедиње, исто така од ...
| | веќе видена | слични

[freetext] проф. д-р Александар Николиќ шеф на Одделот за кардиохирургија, “Аџибадем Систина“ “Вградувањето на вештачко срце е голем чекор за македонската ...
| | веќе видена | слични

-Можам сам да одам. Пак се изморувам, ама не толку многу како порано. Оди на подобро... изјави Горан Спиров од Штип, пациентот со вградено вештачко срце. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 199 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 218 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот ѝ е подготвуван од соседите. Гласачите мора да ги знаат вистинските факти за да донесат правилна лична одлука на 30-ти ...
сите 124 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 45 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија мора да има програма за трансплантација на срце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: